"WAAR POTENSIAAL VERWESENLIK WORD!"
  041 360 1257

ATLETIEK

Atletiek   Gholf    Hokkie   Krieket    Muurbal   Netbal    Rugby   Tennis

atletiek afrigters

  • Langafstande: - Mev. M. Cronje en Mev. C. de Witt
  • Naellope: - Mev. L. Smit
  • Hoogspring: - Mej. N. Loubser
  • Ver-en driesprong: - Mnr. M. J v Rensburg
  • Hekkies: - Mnr. N. Bakker
  • Spiesgooi: - Mej. M. Olivier
  • Gewigstoot: - Mej. A. Kapp
  • Discus: - Mej. A. Kapp

atletiekorganiseerder

Mev. Marinda Cronje

mcronje

LANDLOOP UITSLAE

BY Marinda Cronje

Die derde landloopliga het Saterdag by St Albans-landloopterrein plaasgevind.


Die volgende atlete het onder die eerste 8 atlete geëindig:
* Wehan Smith- 3de so/16
* Gerhard Venter- 3de- so/15
* Marco Sprong- 8ste so/14
* Anke Scheffer- 2de- do/15
* Elmien Hartslief- 5de- do/15
* Dane Klaasen- 6de- do/14
* Abigail Pilcher- 7de- do/14
* Ilze Hattingh- 8ste- do/14


Baie geluk aan die leerders asook alle atlete wat deelgeneem het.

read more...
 June 11, 2019
Comments (0)
Atletiek
Marinda Cronje

OP atletiek prysuitdeling

BY M Cronje

FRAMESBY ATLETIEK:
1.Tiaan Erskine, aangewys as beste veldatleet, S0/17 by OP Atletiek-prysuitdeling.
2. Framesby het ook in 2018 die meeste punte verwerf by die OP landloopligas, in hul afdeling. Framesby ontvang 'n toekenning by die OP Atletiek jaarlikse prysuitdeling.


Dankie aan al die landloopatlete vir hul deelname.

read more...
 May 27, 2019
Comments (0)
Atletiek
M Cronje

BUILD IT-AFLOS BY FRAMESBY

BY M Cronje

Die jaarlikse Build It-aflos het by Framesby plaasgevind. 35 spanne het aan die 4x 2km-aflos deelgeneem.Daar was 3 afdelings: seuns, dogters en 'n gemengde afdeling. Al die atlete het dieselfde roete oor 2 km gehardloop.


Framesby eindig derde in die seunsafdeling, eerste in die dogtersafdeling en derde in die gemengde afdeling.ONS IS DIE ENIGSTE SKOOL WAT IN AL 3 AFDELINGS 'N PLEK KON VEROWER.


Vier van ons Framesby-atlete het van die 5 vinnigste individuele tye opgestel:
In die seunsafdeling het De-Leon Strydom die 2 de vinnigste tyd opgestel en Wehan Smith die 5de vinnigste tyd opgestel.


In die dogtersafdeling het Anja Webber geskitter deur die vinnigste tyd van alle dogters op te stel en Karla Scheffer die 3de vinnigste tyd.


Baie dankie aan die leerders wat deelgeneem het en Framesby ondersteun het.
Baie dankie aan ons borge: BUILD IT(HOOFBORG), TWIZZA EN SPORTSWORLD
BAIE DANKIE AAN AL DIE OUERS, ONDERWYSERS EN LEERDERS WAT DIE ROETE BEMAN HET.

read more...
 May 02, 2019
Comments (0)
Atletiek
M Cronje

FRAMESBY-LANDLOOP vaar uitstekend!

BY M Cronje

Die tweede landloopliga het by Framesby plaasgevind. Ons het uitstekend gevaar deur die do/17 en 19- en so/17-afdeling te wen en 2de in die so/15- en do/15-afdeling te eindig.
Die volgende atlete het onder die eerste 3 geëindig:
EERSTE PLEKKE:
• Logan Muller- eerste so/14
• Gerhard Venter- eerste so/15
• Melissa Hamilton- eerste do/17
• Anja Webber- eerste do/19
TWEEDE PLEKKE:
• Lara de Bloe- 2de – do/19
• Karla Scheffer-2de –do/17
DERDE PLEKKE:
• Keigh-Lee van Tonder- 3de –do/16
• Johny Antonio- 3de so/14
• De-Leon Strydom- 3de so/17

read more...
 April 25, 2019
Comments (0)
Atletiek
M Cronje

Framesby-atlete doen dit weer!

BY M Snetler

47 Framesby-atlete in Metrospan!! 


Baie geluk aan al ons atlete! Ons is baie trots op julle!

read more...
 March 12, 2019
Comments (0)
Atletiek
M Snetler

ATLETIEK EN TWEEKAMP: OP SPANNE

BY M Snetler

TWEEKAMP OP-SPANNE* SA KAMPIOENSKAPPE: PORT ELIZABETH: 30 MAART
1.Zanri Black, DO/13
2.Ilze Hattingh, DO/15
3. Karla Scheffer, DO/17
4. Anja Baard, DO/17
5.Melissa Hamilton, DO/17
6.Lara de Bloe, VROUE SPAN
7.Lize-Me Otto, VROUE SPAN
8. Anja Webber, DO/19
9.Francois Vosloo, SO/13
10.Wehan Smith, SO/15
11.Juan Baard, SO/15
12.IP vd Merwe, SO/17
13. De-Leon Strydom, MANS
14.Anke Scheffer, DO/15
15. Zack Serfontein, DO/15
16. Hugo Nothnagel, SO/15
 
Atletiek- altesaam 19 verskillende atlete in 2 OP-spanne


SA SKOLE ATLETIEK: PE: 21 -23 MAART 2019
1.       KARLA SCHEFFER- DO/17- 800M
2.       KEIGH-LEE VAN TONDER- DO/17- 2000M HINDERNIS
3.       HANNISKA VAN VUUREN-DO/17- PAALSPRING
4.       JOHAN VAN BILJON- SO/17- DISKUS
5.       TIAAN ERSKINE- SO/17- HAMERGOOI
6.       LARA DE BLOE- DO/19- 5000M
7.       ANJA WEBBER-DO/19- 1500M
8.       KARA VAN HEERDEN- DO/19- DRIESPRONG
9.       JASON CROUS- SO/19- HOOGSPRING
10.    BRIAN ELLARD- SO/15- VERSPRING
11.    GERHARD VENTER- SO/15- 1500M HINDERNIS
12.    ZANRI BLACK- DO/15- 300MH EN 400M


ASA ATLETIEKSPANNE: 29 EN 30 MAART IN PAARL
1.       KARLA SCHEFFER- DO/17- 800M
2.       KEIGH-LEE VAN TONDER- DO/17- 2000M HINDERNIS
3.       KELLY SCHMIDT- DO/17- 2000M HINDERNIS
4.       MELISSA HAMILTON- DO/17- HINDERNIS
5.       HANNISKA VAN VUUREN- DO/17- PAALSPRING
6.       MONIQUE VAN ROOYEN- DO/17- DRIESPRONG
7.       DE-LEON STRYDOM- SO/17- 2000M HINDERNIS
8.       JOHAN VAN BILJON-SO/17- DISKUS EN GEWIGSTOOT
9.       TIAAN ERSKINE-SO/17- HAMERGOOI
10.    LARA DE BLOE- DO/19-5000M
11.    ANJA WEBBER- DO/19-1500M
12.    MELISSA ELS- DO/19- PS
13.    ROBYN-LEE MONROE- DO/19- DRIESPRONG
14.    KARA VAN HEERDEN- DO/19- DRIESPRONG
15.    AYDEN SCHOEMAN- SO/17- PAALSPRING
16.    JASON CROUS- SO/19- HOOGSPRING

read more...
 March 12, 2019
Comments (0)
Atletiek
M Snetler

Hoërskool Framesby:  "Waar potensiaal verwesenlik word"

Nec-eastcapesmall
Klinicare-logo
Nutritech-1
Puma-logo-f9e13b654c-seeklogocom
Sunridge-superspar

OK / Close