"WAAR POTENSIAAL VERWESENLIK WORD!"
  041 360 1257

uitslae  week geindig 13 mei 2017

Netbal vs Pearson: 10 Mei 2017
14 A       wen                       26 – 15
14 B       gelykop                 13 – 13
14 C       wen                       14 – 3
14 D       wen                       17 – 1
16 A       verloor                   15 – 20
16 B       wen                       18 – 7
16 C       wen                       28 – 10
16 D       wen                       10 – 7
18 C       verloor                   9 – 16
18 D       verloor                   8 – 15
18 B        wen                       20 – 14
 
Netbal vs Hoërskool Punt: 11 Mei 2017
14 A       wen                      37 – 11
14 B       wen                      18 – 4
16 A       wen                      20 – 11
16 B       wen                      20 – 10
18 A       wen                     32 – 29
18 B       wen                      30 – 6
18 C       wen                      28 – 2
 
 Netbal vs La Rochelle ( Paarl ): 13 Mei 2017
14 A       verloor                 15 – 18
14 B       wen                      17 – 13
14 C       verloor                 12 – 17
14 D       wen                      18 – 7
16 A       verloor                  15 – 25
16 B       wen                       20 – 18
16 C       wen                       23 – 16
16 D       wen                       13 – 8
18 A       wen                       27 – 23
18 B       verloor                   13 – 15
18 C       verloor                  18 – 21
18 D       gelykop                 14 – 14
 
Dogtershokkie vs La Rochelle:
1ste       verloor                 0 – 5
2de        gelykop               1 – 1
3de        verloor                 0 – 3
16 A       verloor                 0 – 2
16 B        verloor                0 – 6
16 C        verloor                0 – 5
16 D       verloor                 0 – 5
 
Rugby vs Boland Landbou:
14 A       verloor                 64 – 0
14 B       verloor                 79 – 5
15 A       verloor                 16 – 12
15 B       verloor                 36 – 12
15 C       verloor                 40 – 14
16 A       verloor                 35 – 3
16 B       verloor                 52 – 0
4de        verloor                 84 – 0
3de        verloor                 75 – 5
2de        verloor                 17 – 11
1ste       wen                     19 – 16
…..Framesby wen die dag!!
 
Tennis:
Dogters 1        wen                 Collegiate                    8 – 2
Dogters 2        verloor             Collegiate                    0 – 10
Dogters 3        verloor             Collegiate                    3 – 9
 

LANDLOOP UITSLAE

FRAMESBY VAT VLAM IN JAARLIKSE AFLOS


Altesaam 38 spanne het op 03 Mei aan die  jaarlikse Build It  Framesby- aflos deelgeneem. Daar is 4 atlete in 'n span en elke spanlid hardloop 2km oor dieselfde roete.  Daar is 3 afdelings; seuns, dogters en 'n gemengde afdeling. Framesby het skoonskip gemaak deur die dogter- en seun en gemengde afdeling te buit.


ANDER UITSLAE:
EERSTE 3 SPANNE:    
SEUNS:

  1. FRAMESBY A 24:30
  2. GREY A 24:40
  3. BRANDWAG A 26:04

DOGTERS:

  1. FRAMESBY A 29:37
  2. COLLEGIATE A 32:25
  3. FRAMESBY B 33:32

GEMENGDE:

  1. FRAMESBY A
  2. PEARSON A
  3. BRANDWAG A

BESTE INDIVIDUELE TYE
SEUNS
 
1.  DYLAN FINLAY  GREY  5;49
2.  BJORN FERREIRA  FRAMESBY  5;49
3.  AIDEN DUGMORE  GREY  5;59
4.  JANNO AGENBAG  FRAMESBY  6;08
5.  JOSHUA WELMAN  FRAMESBY  6;09
6.  GAREN ERASMUS  BRANDWAG  6;12
 
BESTE TYE: DOGTERS

1.  AMBER RAYNERS  BRANDWAG  2
2.  LARA DE BLOE  FRAMESBY  7;09
3.  KAILIN DUGMORE  COLLEGIATE  7;09
4.  VICKY OELOFSE  FRAMESBY  7;13
5.  KIRSTEN MANTHE  PEARSON  7;14
6.  LISA VENTER  PEARSON  7;19
7.  CHANE PETZER FRAMESBY  7;25

uitslae vir die week - 11 maart

Uitslae:
 
RUGBY: Gill Sportfees:
1ste       vs            Hoërskool Oudtshoorn                  wen                       43 – 19
2de        vs            Humansdorp Sekondêr                 wen                       41 – 0
o.16 A    vs            Humansdorp Sekondêr                 wen                       43 – 8
o.15 A    vs            Humansdorp Sekondêr                 wen                       83 – 7
o.14 A    vs            Humansdorp Sekondêr                 wen                       28 – 0
 
NETBAL: Gill Sportfees:
1ste span:
Wen      Nico Malan                         8 – 6
Wen      Volkskool                            9 – 5
Wen      Gill                                    12 – 6
Wen      Adelaide                             10 – 4
Wen      Michalsdal                          14 – 3
Wen      Kirkwood                            15 – 6
Wen      Humansdorp Sek                 22 – 6
 
DOGTERSHOKKIE: Grens Sportfees
1ste span:
Verloor                   Kingsridge            0 – 3
Wen                      Port Rex               2 – 0
Wen                      Stirling                  2 – 1

UITSLAE VIR DIE WEEK

Atletiek:
PE-SKOLE:
Die afgelope week het die PE-skole oor 4 dae by Stella Londt, Die Oval en Gelvandale plaasgevind. Die sterk wind wat oor 4 dae gewaai het, het die atlete se deursettingsvermoë beslis getoets.
Sowat 80 atlete kwalifiseer vir die Metro-span wat eerskomende naweek by die Oval plaasvind.
Die volgende atlete het 2 eerste plekke behaal:
* Janno Agenbag (so/17): 1500m en 2000m hindernis
* Bjorn Ferreira (so/16): 1500m: 3000m
* Moneeb Jeftha (so/15): 200,: 400 en 'n 2de plek in die so/15-afdeling
* Wehan Smith (so/14): 800; 1500
*Enre Lotter(do/17) : hamergooi, driesprong
* Vicky Oelofse (do/17): 800; 1500
* Chane Petzer(do/19): 1500; 3000
* Lara de Bloe(do/16) : 1500; 3000
* Melissa Hamilton (do/15): 1500m; 1500m hindernis
* Juanita van Tonder (do/15): gewigstoot en diskus
 
* Francois Spamer (so/14) behaal 'n besondere prestasie deur 4 eerste plekke te behaal: gewigstoot, spiesgooi, diskus en hamergooi
 
Die volgende atlete het rekords verbeter:
*Lara de Bloe-  3000m  (do/16): 4: 55,8
*Eloise Moolman - hamergooi (do/16): 35,48
*Marli du Preez - hamergooi (do/16): 31,02- albei dogters verbeter die bestaande rekord
* Francois Spamer- verbeter 2 rekords: hamergooi (so/14): 31,02
                                                                       gewigstoot (so/14): 15,50
* Jason Krause- hoogspring (so/16): 1,87
* Johan van Biljon- diskus (so/15): 52,09
 
Na afloop is die top 20 beste prestasies Volgens die APE-tabelle aangewys
 
SEUNS:
* 7 van ons seuns se prestasies tel onder die 20 beste prestasies van die byeenkoms:
1ste- beste prestasie van alle seuns. Tiaan Erskine (So/15)met hamergooi (52,62) - afstand van  
         52,62: putetotaal van 912
4 de. Johan van Biljon: diskus (so/15): 827 punte
6de. Francois Spamer: gewigstoot (so/14) : 816
9de. Janno Agenbag : 2000m hindernis (so/17): 787
10 de Moneeb Jeftha: 100m (so/15): 788
17de Bjorn Ferreira  3000m (so16): 759
20 ste. Moneeb Jeftha: 200m (so/15): 755
 
DOGTERS:
*6 van ons dogters se prestasies tel onder die 20 beste prestasies van die byeenkoms:
3de beste prestasie van alle dogters: Juanita van Tonder- gewigstoot (do/16) - afstand van
                                                                  12,40 behaal sy 'n puntetotaal van 903
4de. Monique van Rooyen: gewigstoot (do/14): 825 punte
5de. Eloise Moolman: hamergooi (do/16): 822
9de. Lara de Bloe: 3000 (do/16): 801
14de. Marli du Preez hamergooi(do/16): 776
17de. Stacey Tait gewigstoot(do/19):766
 
SPESIALE VERMELDING:
* Die 1500m-atlete het veral uitgeblink deur 7 (uit 10) van die 1500m's  te wen.
* Die seuns-aflosatlete het Pearson en Grey op hul plek gesit.
 
 
KRIEKET:
5de vs Daniel Pienaar 3de:
Daniel Pienaar 151 na 20 beurte
Beste bouler:   Johna Draai 4 paaltjies
Framesby 57 almal uit.
Beste kolwer:  Izak Marais 24 lopies
Framesby verloor met 94 lopies.
 
3de vs Volkskool 1ste: 20/20
Volkskool 83/7
Beste bouler:   Ruben Campher en Edrich Botha met elk 2 paaltjies.
Framesby 84/4
Beste kolwer:  Carus Kruger 32
Framesby wen met 6 paaltjies.

KRIEKETUITSLAE - 2017

1ste span: T20 Rondte 1 vs Alexander Road:
Alex kolf eerste:          111/7 na 20 beurte
Beste boulers:             Gideon Coetzen 3/11 (4) ; Francois Heunis 2/18 (4)
Framesby:                   114/7 na 17.1 beurte
Beste kolwers:             Corné Smuts 30: ; Divan Meyer 25 ; Gideon Coetzen 23*
Framesby wen met 3 paaltjies.
 
1ste span vs Brandwag: 50 beurte
Framesby kolf eerste: 227 almal uit
Beste kolwers:             Michael Steenkamp 39
                                    Cyrus Nieuwoudt 38
                                    Wian Wolmarans 29*
Brandwag:                   163/9 na 50 beurte
Beste boulers:             Wihan Strydom 2/7 (6)
                                    Gideon Coertzen 2/33 (10)
                                    Justin Smit 2/27 (10)
Framesby wen met 64 lopies.
 
2de span vs Brandwag: 35 beurte
Framesby kolf eerste: 185 almal uit
Beste kolwers:             Adrien 26 ; Divan de Villiers 25 ; Keanan 27 ; Divan Potgieter 25
Brandwag:                   117 almal uit
Beste boulers:             Roché Meiring 10/2 (7)
                                    Monray Potgieter 15/3 (5)
                                    Adrien Roussel 34/3 (4.3)
Framesby wen met 69 lopies.
 
 
4de span vs DF Malherbe 2de span
Framesby kolf eerste:             142 almal uit
Beste kolwers:                         Eldonay Swarts 25 ; Juandré Botha 31
DF Malherbe:                          94 almal uit
Beste bouler:                           Eldonay Swarts 3/19 (4)
Framesby wen met 48 lopies.
 
o.15 B span vs Grey C:
Framesby kolf eerste:             125/8 in 20 beurte
Beste kolwer:                          Brandon Wilkie 48*
Grey:                                       126/8 in 18 beurte
Beste bouler:                           Ruben du Preez 2/10 (4)
Framesby verloor met 2 paaltjies.
 
3de span vs Muir:
Muir kolf eerste:                     66 almal uit
Beste bouler:                           Monray Potgieter 3/9
Framesby:                               70/1
Beste kolwer:                          Divan Potgieter 36*
Framesby wen met 9 paaltjies.
 
o.15 A vs Brandwag:
Framesby kolf eerste:             264/5 in 40 beurte
Beste kolwer:                          Corné Gerber 143*
Brandwag:                               110 almal uit
Beste bouler:                           Regardt Swanepoel 3/7 (4)
Framesby wen met 154 lopies

INTER-HUIS ATLETIEK

ATLETIEK:
Baie dankie aan die volgende vier groepe: die onderwysers wat as beamptes opgetree het, die dansers wat die hele Desembervakansie geoefen het, die Huis-organiseerders en laastens almal wat deelgeneem het. Jul deelname, gees en ywer  verseker 'n geslaagde interhuis.
BAIE GELUK AAN:
* HUIS KRIT wat die ATLETIEKBEKER gewen het. Huis Krit se tema is  OOK  as die BESTE aangewys !
* HUIS VIS wat die AANKOMS- EN SANGBEKER gewen het.
REKORDS:
Daar is altesaam 9 nuwe rekords opgestel:

  • Marli du Preez- do/16 hamergooi: 36,31
  • Lara de Bloe- 2 nuwe rekords:
  • - Do/16- 1500m: 5:04,3
  • - Do/16- 3000m : 11:14,6
  • Vicky Oelofse- do/17- 1500m: 5:03,8
  • Francois Spamer- so/14- gewigstoot- 14,73
  • Wehan Smith-so/14- 1500m: 4:50,0
  • Johan van Biljon- so/15- diskus:51,17
  • Moneeb Jeftha- 2 nuwe rekords

-so/15- 100m: 11,4
- so/15- 200m: 23,4
 
 
 
 
 
 
 
 

Vinnige Navraag

Voltooi en stuur

Kontak Inligting

Hoërskool Framesby

Fisiese Adres: 

Cornelialaan, Framesby
Port Elizabeth
6001

  

Posadres:

Posbus 28065
Sunridgepark, 6008

 

Kontak:
Tel: (041) 360 1257
Faks: (041) 360 7787

E-pos: bemarking@framesby.co.za  

 

Internet:

Facebook: Hoërskool Framesby

Twitter

Belangrike Inligting

Vinnige skakels

Vakkeuses

Ons Prospektus

Kultuur Rooster

Naweek Sport Rooster

Eksamen Roosters

Vraestelle Gr 9 & 11

OK / Close