"WAAR POTENSIAAL VERWESENLIK WORD!"
  041 360 1257

junior staadsraad 2016

Baie geluk aan Caroline Janse van Rensburg wat pas as Framesby se Junior Stadsraadslid verkies is.  Op die foto staan sy tussen Willem-Adriaan Odendaal, die huidige verteenwoordiger en Anel Gerber die uittredende verteenwoordiger.


Ons wens vir Caroline en Willem-Adriaan alle sukses toe met hulle pligte.

jnr-stadsraad-2016-600-x-450

MONTORBESTUUR VIR 2015/16

Baie geluk aan die volgende leerlinge wat tot die MB vir 2015/16 verkies is.  Die HOOFLEIERS sal na die MB-Kamp aangekondig word.


DOGTERSSEUNS
  
GRAAD 12 
  
Gustel AgenbachWarren Bower
Charlene de JagerIan Gerber
Maritana du ToitFrancois Kruger - Onderhoofseun
Caitlin GarbersRuben le Roux
Bridget Hart - HoofdogterBernard McDonald
Lara Havenga - OnderhoofdogterWillem A Odendaal - Hoofseun
Almarize KlueRoelof Roodt
Janke PienaarLeslie Sharp
Carissa StruwigTian Smith
Aniéke van JaarsveldKyle Snyman
Wilanie van ZylKeagan Tait
Carla ViviersWillie van der Merwe
Melandrie WilkenJason van Tonder
  
GRAAD 11 
  
Caroline Janse van RensburgTiaan Coetzee
Sanri MarxJulian Kleyn
Keitlin MitchellJaco McLaren
Leah NellJason van Tonder


hoofleiers 2015/16

Hoofleiers-2016-484-x-369

V.L.N.R. Francois Kruger - Onderhoofseun, Willem-Adriaan Odendaal - Hoofseun, Bidget Hart - Hoofdogter, Lara Havenga - Onderhoofdogter

hoofleiers 2016/2017

V.L.N.R. Keitlin Mitchell (onderhoofdogter), Carol

V.L.N.R. Keitlin Mitchell (onderhoofdogter), Caroline Janse van Rensburg (hoofdogter), Tiaan Coetzee (hoofseun), Julian Kleyn (onderhoofseun)

TONEEL

GRAFFITI toer na Kaapstad

graffiti

Daar word gesê as jy wil verbeter moet jy jou met die beste vergelyk. Die besluit om aan die Kaapse been van die ATKV Tienertoneel kompetisie te gaan deelneem was dus 'n goeie een. Alhoewel ons nie die finaal gehaal het nie het ons kompeteer teen 2 van die stukke wat deur is na die top 10 finaal by Aardklop in Oktober. Die kompetisie het plaasgevind by H/s Durbanville en daar is vanaf vroeg die oggend voorberei om die stel en die spelers gereed te kry. Ons het baie goeie terugvoer vanuit die gehoor gekry na ons optrede, al het dit dalk nie die beoordelaars so beïndruk nie. Ons het wel met 4 Brons sertifikate weggestap by 'n landswye kompetisie waarin 180 toneelstukke deelgeneem het en die toneelstukke vanuit 'n nasionale perspektief beoordeel word. Dit was 'n lang pad, maar die week in die Kaap het ons baie geleer, vriendskapsbande is vir ewig gesmee en die pragtige Kaap is verken.  Framesby is dalk nie 'n 'drama-skool' nie, maar ons het baie talent en potensiaal en ons sal aanhou strewe om die beste te wees wat ons kan.

MONTORBESTUUR VIR 2016/17

Baie geluk aan die volgende leerlinge wat tot die MB vir 2016/17 verkies is.  


DOGTERSSEUNS
  
GRAAD 12 
  
Lisa-Mari BrinkRuan Botha
Jahna du PlessisTiaan Coetzee
Mareli EmiljoKeanu du Plessis
Caroline Janse van RensburgJean-Pierre Greyling
Jané LootsFrancois Heunis
Sanri MarxJulian Kleyn
Keitlin MitchellFrans Krause
Lise NelIzak Marais
Leah NellJaco McLaren
Stefanie OlivierRoelof Meyer
Shania SchutteJason van Tonder
Ansunel van RooyenJanré Viljoen


  
GRAAD 11 
  
Ingeborg JordaanKyle Gunn
Vicky OelofseLuan Ras
Megan TaitRuan Reinhardt
Elzabé van NiekerkBernardt Vlok


o/14 C & D

ONOORWONNE

o/14 C & D NETBAL

ONOORWONNE

krieket

PW BOTHA TOERNOOI - 23 tot 26 September

O/15A

 

Opponent

Uitslag

Newlands Krieket

Verloor met 30 lopies

Somerset College

Wen met 6 lopies

Punt

Wen met 114 lopies

Newlands Krieket o/14

Verloor met 13 lopies

Somerset College

Wen met 84 lopies

 

O/14A

 

Opponent

Uitslag

Daniel Pienaar o/15

Gelykop

Punt o/15

Wen met 4 paaltjies

Somerset College o/15

Wen met 2 paaltjies

Finaal teen Newlands Krieket

Verloor met 50 lopies

 

 

 

atletiek

FNL-REEKS

FRAMESBY-GOLF OORSPOEL FNL-REEKS

 

Verskeie Framesby-atlete het aan die tweede FNL-atletiekbyeenkoms deelgeneem. Ons het veral in die volgende items uitgeblink: verspring, gewigstoot, diskus en die middelafstande. Ons het vier goue, 11 silwer en 7 brons medaljes verower.

 

Die volgende atlete het eerste plekke verower:

* Roelof  Roodt- so/19- Diskus

* Anneke Kapp- do/19- gewigstoot

* Vicky Oelofse- do/17- 1500m

* Joshua Gouws

 

Baie geluk ook aan Anneke van Rooy wat 2 tweede plekke in die 100m en 400m do/19 verower het.

uitslae oor die afgelope week

TENNIS:

Carli Van Onselen het die afgelope naweek aan die Oos-Kaap Mini 7 Tennistoernooi deelgeneem en die /14 Afdeling gewen.

 

Wilanie van Zyl het die vakansie in die Strand aan die Boland Keyhealth Reeks deelgeneem wat tans die sterkste tennis reeks in SA is.  Sy het die Vroue Ope gewen.

 

In die semi finaal het sy Boland se eerste gekeurde o/18, R van Rensburg uit geskakel wat tans een van die top spelers in die land is en het onlangs Tennis Suid Afrika in die Afrika beker teenwoordig. Die telling was 6-7,6-3 en 6-4.  In die finaal het sy vir L Moolman, die Vrystaat se eerste gekeurde o/18 met 6-2 en 6-1 geklop.

 

Wilanie en Jandre Lessing van Brandwag het die Gemengde Ope Dubbelspel ook gewen.  Wilanie het ook die afelope naweek die OP Mini 7 Vroue Ope gewen.

 

Janré Viljoen het die onder 18 seuns afdeling van die Oos-Kaap Mini 7 gewen.  'n Mooi prestasie vir Framesby.  Knap gedaan julle drie!!

 

 

ATLETIEK:

 

41 Atlete van Hoërskool Framesby het aan die Top Tien-byeenkoms in Mosselbaai deelgeneem. Hoewel ons op 'n grasbaan deelgeneem het, was die kompetisie uit die boonste raak. Altesaam 29 skole van regoor die land, selfs van Gauteng, het aan die kompetisie deelgeneem.  Van ons atlete moes kragte meet met 'n SA Kampioen in sy betrokke item.

Framesby het tog sy stempel op die kompetisie afgedruk. Vicky Oelofse het 'n nuwe rekord  van 5:09,1 in die 1500m (do/15) opgestel  terwyl Abigail Appelgryn 'n nuwe rekord  van 1,56m in die hoogspring (do/15) opgestel het. Framesby het altesaam 7 medaljes verower:

Goud: Chané Petzer (1500m:do/17), Vicky Oelofse (1500m: do/15) en Abigal Appelgryn (Hoogspring:do/15)

Silwer: Monray Potgieter (hamergooi: so/15); Anneke Kapp  (gewigstoot: do/17)

Brons:  Anneke Kapp ( diskus: do/17) ; Alexander Palm (driesprong: so/15)

* verdere foto's verskyn op facebook: framesby atletiek en landloop

 

 

HOKKIE:

Wat doen ons hokkie kinders alles:

 

5 van ons Framesby hokkiespelers het in Augustus deelgeneem aan die o/16 indoor hokkie toernooi en die proewe vir die PSI Indoor Hokkie Nationals in Durban in Desember.

 

Meisie: Mione, Nicole, Leah en Amorè

Seuns : Adriaan Brink

 

 

Na afloop van die toernooi en proewe is Adriaan gekies om weer die PE VIPER o/16 SPAN te verteenwoordig.

Die toernooi vind plaas van 14-18 Desember in Durban.

 

Adriaan het ook vanjaar die hokkieskeidsregterskursus (aangebied deur OP Hokkie) gedoen en die eksamen met sukses afgelê.

Kennis van die hokkiereëls en kundigheid oor die toepassing van die reels, maak ons Framesby hokkie sterker.

 

 

1STE KRIEKET: PUNT KRIEKETFEES

Klop Hoërskoo Strand met 5 paaltjies

Klop Tygerberg met 24 lopies

Verloor teen Diamantveld met 2 paaltjies

Verloor teen Langenhoven Gim met 33 lopies

uitslae vir die week


TENNIS:


2de Dogters             verloor         t           Woodridge               13 - 1

1ste Seuns              verloor         t           Grey PE                   11 - 3

2de Seuns               gelykop        t           Grey PE                    7 - 7

5de Seuns               wen              t          DF Malherbe           11 - 3

 

KRIEKET:

o.15 B            vs Andrew Rabie A

Framesby wen met 50 lopies

Uitblinkers: Christopher Pace en Brendon Blignault

 

3des vs Brylin 1

Framesby kolf eerste en teken 215/2 aan.

Beste kolwer Ru-Juan Gerber 90*

Brylin word uitgeboul vir 39

Beste bouler Monray Potgieter met 3 paaltjies vir 1 lopie

Framesby wen met 176 lopies

 

4des vs Theodor Herzl 1

Theodor word uitgeboul vir 82 lopies

Beste boulers Johna Draai en Dillan McCay met elk 3 paaltjies

Framesby behaal telling met 5 paaltjies plat.

Beste kolwer Shanler le Roux 32

Framesby wen met 5 paaltjies.

 

1ste vs Brandwag

Framesby verloor

 

 

2de vs Brandwag

Framesby verloor

 

 

o.15 A vs Brandwag

Brandwag kolf eerste en word uitgeboul vir 153

Beste boulers Justin Smith en Jeandre Liebenberg

Framesby behaal telling met 3 paaltjies plat.

Beste kolwer Marius van Rooyen 53

Framesby wen met 7 paaltjies.

 

 

o.14 A vs Brandwag

Brandwag kolf eerste en word uitgeboul vir 60.

Framesby behaal die telling met 8 paaltjies plat.

Beste speler Corné Gerber

Framesby wen met 2 paaltjies.

 

SKERM:

Monique en Kayla Ferreira is opgeneem in die Oos-Kaap Skermspan wat vanaf 5 - 7 Februarie aan die Nasionale Junior Kampioenskappe in Kaapstad gaan deelneem.

tweekamp

TWEEKAMP

Die jaarlikse interprovinsiale tweekampbyeenkoms het Saterdag in Oudtshoorn plaasgevind. Die kompetisie is so sterk dat die byeenkoms as 'n mini-SA's beskou word. Atlete van SWD, OP, WP, BOLAND, VRYSTAAT, NOORD-Kaap en Grens neem deel aan die byeenkoms.

 

Lara de Bloe- behaal n derde plek in die do/15-afdeling. Om die standaard van die byeenkoms te beklemtoon - die eerste atleet in die do/15- afdeling het 'n nuwe SA-rekord opgestel. Die temperatuur in Oudtshoorn was 44 grade!

Bridget Hart- het n 4de plek in do/19-afdeling behaal- 'n paar punte weg van 'n brons medalje

atletiek

SONE BYEENKOMS BY DIE OVAL

ZONE- ATLETIEKUITSLAE:

Framesby- atletiek het weer eens getoon dat hul die topatletiekskool in die Oos-Kaap is. Altesaam 152 atlete van die moontlike 170 is deur na die volgende rondte, nl. PE-skole wat eerskomende naweek, 12 en 13 Februarie by NMMU plaasvind.

Die volgende 3 atlete het 3 eerste plekke behaal:

  • Maneeb Jeftha- 100, 200, 400- so/15
  • Vicky Oelofse- 400, 800, 1500- do/16
  • Anneke van Rooy- 100,200,400- do/19
  • Tishian Viljoen- 200, Verspring, Hoogspring- so/15- is een van die veelsydigste atlete in Framesby

Die volgende atlete het 2 eerste plekke behaal:

  1. Anneke Kapp- diskus en gewigstoot- kwalifiseer vir SA's in beide items- do/19
  2. Johan van Biljon- diskus en gewigstoot- kwalifiseer vir SA's in beide items - so/14
  3. Lara de Bloe- 1500, 3000- kwalifiseer  vir SA'sin die 3000m- do/15
  4. Estiaan Steynberg- 800, 1500- so/14
  5. Caylin Scheepers- 100, 200- do15
  6. Ruan Smith- diskus, gewigstoot- so/15
  7. Dewet Erasmus- gewigstoot, spiesgooi- so/16
  8. Ruan Reinhardt- 100, 200, 2de plek in Hoogspring- so/16
  9. Chad van Rensburg- 1500, 3000- so/16
  10. Leon Vermeulen- verspring, hoogspring- so/17
  11. Lesley Sharp- 100, verspring- so/19
  12. William Duckitt- hoogspring, spiesgooi- so/19
  13. Amy-lee Janse van Rensburg- 100, 200- do/14
  14. Lané Ingram100, 200- 2de in verspring- do/16 - vervolg agter
  15. Ilke Meiring- spiesgooi, gewigstoot- do/16
  16. Chane Petzer- 1500, 3000- so/17

Jason van der Watt- verdien ook vermelding- hy behaal 'n eerste plek in die 400m, en 2 tweede plekke in die 800m, en 1500m- so/16

krieket

Krieket:

o.15 A vs Grey B:

Framesby kolf eerste en word uitgeboul vir 104.

Beste kolwer Tiaan Smith 57

Grey behaal die telling met 9 paaltjies staande.

Grey wen met 9 paaltjies.

 

o.14 A vs DF Malherbe A:

DF kolf eerste en word uitgeboul vir 93

Beste bouler Tiaan Erskine met 4 paaltjies.

Framesby behaal die telling met 3 paaltjies plat.

Beste kolwer Monre van der Merwe 35*

Framesby wen met 7 paaltjies.

uitslae

WEEK GEEINDIG 14 FEBRUARIE 2016

PE SKOLE: ATLETIEK


Die jaarlikse PE-skole het Vrydag en Saterdag by NMMU plaasgevind. Framesby het uitstekend gevaar: 80 leerders het vir die Metro-byeenkoms gekwalifiseer- 16 atlete meer as verlede jaar.!Ons is trots op die positiewe groei  en ons hoop om volgende jaar 100 atlete by die Metro-byeenkoms te hê. Die Metro vind die 20 ste Februarie by die Oval plaas.

Framesby het altesaam 33 eerste plekke behaal.


Presteerders:

DRIE EERSTE PLEKKE:

  • Johan van  Biljon behaal 3 eerste plekke - in die gewigstoot, diskus en hamergooi. Sy beste prestasie was in die gewigstoot- 15,23m. Hy kwalifiseer vir die SA Kampioenskappe in beide items.

TWEE EERSTE PLEKKE:

DIE VOLGENDE ATLETE BEHAAL 2 EERSTE PLEKKE:

  • Janno Aggenbag: 1500m en 2000 hindernis- hy kwalifiseer in die2000 hindernis vir die SA byeenkoms
  • Bjorn Ferreira: 1500m en 1500m hindernis
  • Chane Petzer: 1500, 3000m
  • Lara de Bloe- 1500, 3000- kwalifiseer vir die SA Kampioenskappe in die 3000m
  • Anneke Kapp- diskus en gewigstoot - kwalifiseer vir  SA's in beide items
  • Anneke van Rooy- 100 en 200m eerste en in die 400m 2de

BESONDERE PRESTASIE

Ruan Smith - behaal ook n besondere prestasie- hy was eerste in die hamergooi en 2de in die gewigstoot en diskus.

 

TWEEKAMP:

Die volgende atlete  is ingesluit in die OP-span wat op 26 Maart aan die SA-byeenkoms in Bloemfontein gaan deelneem. Slegs A-spanne neem aan die SA-byeenkoms deel.

Die OP-spanlede is:

  1. Lara de Bloe
  2. Vicky Oelofse
  3. Melissa Hamilton
  4. Chane Petzer
  5. Almorette Matthee
  6. Bridget Hart
  7. Ian Gerber
  8. Janno Aggenbag

Joshua Gouws is die eerste reserwe van die 0/15-span. Baie geluk aan die atlete!

 

TENNIS:


Carli Van Onselen is gekies vir die OP -O/15 TENNIS SPAN wat  by SA SKOLE in BLOEMFONTEIN gaan deelneem vanaf 30 MAART 2016 - 3 APRIL 2016.

 

 

FIETSRY:


Mischka het die afgelope week weer Framesby en sommer die Oos-Kaap se naam hoog gehou het tydens die Suid Afrikaanse Fietry Kampioenskappe gehou te Kwa Zulu Natal.

Mischka het die silwer medalje verower met Woensdag se SA Fietsry Tydwedren en is slegs met 26 sekondes geklop deur 'n meisie van Vrystaat.

 

Mischka het die brons medalje verower met Saterdag se SA Fietsry Padwedren en het ongelooflik op die bulte gevaar - 7 strawwe bulte per rondte waarvan hulle 2 rondtes van 17 km elk moes voltooi.


KRIEKET:


o.14 B vs Westering:

Framesby kolf eerste en teken 128 lopies aan.

Beste kolwer Xander du Preez 24 lopies.

Westering word uitgeboul vir 66 lopies.

Beste bouler Divan Stapelberg 7/12.

Framesby wen met 62 lopies.

 

o.15 B vs Loyiso:

Loyiso kolf eerste en word uitgeboul vir 45.

Beste bouler Brendan Blignault 4/9.

Framesby behaal telling met al 10 paaltjies staande.

Framesby wen met 10 paaltjies.

 

4de vs Grey:

Framesby kolf eerste en behaal 121 lopies.

Grey behaal telling met 5 paaltjies plat.

Johna Draai beste bouler met 3 paaltjies.

Grey wen met 5 paaltjies.


3de vs Lawson Brown 2:

Lawson Brown kolf eerste en word uitgeboul vir 29 lopies.

Beste bouler Ru-Juan Gerber met 3/1.

Framesby behaal telling met al sy paaltjies staande.

Shandler le Roux was die beste kolwer met 20*

Framesby wen met 10 paaltjies.

 

2de vs Itembilihle 1st:

Framesby kolf eerste en teken 304/5 aan.

Beste kolwers Ru-Juan Gerber 72 , Jan Marais 56 en Roelof Roodt 45

Item word uitgeboul vir 46 lopies.

Beste bouler Pieter Scholtz 3/15

Framesby wen met 258 lopies

 

1ste span vs HS Punt:

Framesby kolf eerste en behaal 237 lopies

Beste kolwer Tian Smith 55

Punt word uitgeboul vir 72 lopies.

Beste bouler Gideon Coetzen 4/10

Framesby wen met 165 lopies

 

1ste span vs Outeniqua: T20

Outeniqua kolf eerste en behaal 87 lopies.

Beste boulers Tian Smith 2/8, Dominique Snyman 3/13, Gideon Coetzen 3/15

Framesby behaal die telling met 3 paaltjies plat.

Beste kolwer Cyrus Nieuwoudt 47*

Framesby wen met 7 paaltjies.

 

1ste span vs Boland Landbou: T20

Framesby kolf eerste en teken 86 lopies aan.

Beste kolwer Michael Steenkamp 33

Boland behaal telling met 5 paaltjies staande.

Boland Landbou wen met 5 paaltjies.


o.15 A vs HS Punt:T20

Punt kolf eerste en behaal 85/9

Beste bouler Wiehan Coetzer 2/11

Framesby word uitgeboul vir 81 lopies

Beste kolwer Jeandre Liebenberg met 16

Framesby verloor met 4 lopies

 

o.15 A vs Outeniqua:T20

Framesby kolf eerste en teken 84/6 aan.

Beste kolwer Tian Smith 33

Outeiqua word uitgeboul vir 48 lopies.

Beste bouler Justin Smith 5/3

Framesby wen met 26 lopies.

 

o.15 A vs Boland Landbou:T20

Framesby kolf eerste en teken 55/6 aan.

Boland behaal telling met 9 paaltjies plat.

Boland wen met 1 paaltjie.

 

SA JUNIOR SKERM:

Monique en Kayla Ferreira het onlangs by die SA Kampioenskappe in Kaapstad elkeen n bronsmedalje verower in die o.15 afdeling.

 

LASER RUN:

Monique Ferreira het n silwermedalje verower by die Nelson Mandelabaai Kampioenskappe wat einde Januarie gehou is.

uitslae

WEEK GEEINDIG 21 FEBRUARIE 2016

FRAMESBY- ATLETE TROEF DIE WIND EN REëN


Saterdag het die Metro-atletiekbyeenkoms by die Oval plaasgevind. Eers moes die atlete kragte meet teen die wind wat 50 km per uur gewaai en daarna het die reën en koue die atlete verder getemper.

Ons het altesaam 21 eerste plekke behaal


Die volgende atlete het 2 eerste plekke behaal:

  • Anneke  van Rooy- 100, 200 en 'n 2de plek in die 400m- do/19
  • Anneke Kapp- gewigstoot, dikus- do/19
  • Vicky Oelofse- 800, 1500- do/16
  • Chane Petzer- 1500, 3000- do/17
  • Johan van Biljon- gewigstoot, dikus- so/14

DIE VOLGENDE ATLETE HET OOK EERSTE PLEKKE BEHAAL:

  • Andre Keyser- 400h- so/17
  • Bjorn Ferreira- 1500h- so/15
  • Tishian Viljoen- driesprong en 'n 2de plek in die verspring- so/15
  • Steyn Fourie- 300h- so/14
  • Maneeb Jeftha- 400m- asook 'n 2de plek in die 400m en 'n derde plek in die 100m- so/14
  • Nicole Hamilton- 3000m- do/14
  • Kayla Ferreira- driesprong- do/15
  • Luzanne Bruyns- driesprong- ook 2de plek in 400H- do/19
  • Bridget Hart- 400H en 'n 2de plek in die 800m- do/19
  • Dewet Erasmus- spiesgooi-so/16
  • Chad van Rensburg-3000m- so/16

 

KRIEKET:

4des vs Pearson:

Pearson kolf eerste en word uitgeboul vir 57 lopies.

Framesby behaal die telling met 8 paaltjies staande.

Framesby wen met 8 paaltjies.

 

3des vs Otto du Plessis:

Framesby kolf eerste en behaal 157/2

Beste kolwer Ru-Juan Gerber met 65 lopies.

Otto word uitgeboul vir 51 lopies.

Beste bouler Corne Smuts met 3/5.

Framesby wen met 106 lopies.

 

o.14 B vs Linkside:

Framesby kolf eerste en teken 169 lopies aan.

Beste kolwer Brandon Wilkie met 54 lopies.

Linkside word uitgeboul vir 133 lopies.

Beste bouler Divan Stapelberg 3/9

Framesby wen met 36 lopies.

 

o.15 A vs Nico Malan:

Framesby kolf eerste en word uitgeboul vir 55 lopies.

Beste kolwer Justin Smith met 22 lopies.

Nico Malan word uitgeboul vir 40 lopies.

Beste bouler Tian Smith 6/17

Framesby wen met 15 lopies

 

o.14 A vs Nico Malan:

Nico Malan kolf eerste en word uitgeboul vir 14 lopies.

Beste boulers Corne Gerber 4/5 en JP Snyman 5/6

Framesby wen met 10 paaltjies.



1ste vs Nico Malan:

Nico Malan kolf eerste en word uitgeboul vir 186 lopies.

Beste boulers Tian Smith 1/21 en Gideon Coertzen 2/36

Framesby behaal 167/9 in 45 beurte.

Beste kolwer Janré Viljoen 32.

Framesby verloor met 19 lopies.

 

TENNIS:

Seuns 1C vs Muir           -          Gelykop 7 elk

Seuns 1A vs Grey          -           Verloor 3 - 11

Seuns 3 A vs Westering  -          Verloor 5 - 8

performing arts

SA VERTEENWOORDIGING

SOUTH AFRICAN CHAMPIONSHIP OF PERFORMING ARTS
 
"It is my great pleasure to inform you that your student Anneke Bushby has been selected as a member of TeamSA 2016. This letter serves to confirm that she has been successfully qualified through the South African Championships of Performing Arts 2016 to represent South Africa at the World Championships of Performing Arts in Los Angeles. The Team will depart on the 5th July, 2016 to Los Angeles.


Baie geluk met hierdie besonderse prestasie en sterkte met al jou voorbereiding.  Framesby is trots op jou!!

UITSLAE VIR DIE WEEK GEEINDIG 22 MEI

Netbal vs Lawson Brown:
o.16 C           wen                12 – 7            teen                LB o.16 A
o.16 D           wen                12 – 2            teen                LB o.16 B
o.14 C           wen                12 – 8            teen                LB o.14 A
o.14 D           wen                20 – 2            teen                LB o.14 B
 
Netbal vs DF Malherbe:
o.14 C          wen                20 – 0
o.16 C          wen                14 – 4
 
Netbal van Sportdag by McLachlan Hoërskool


0/14 A & 0/16 A wen al hul wedstryde.
0/14 B & 0/16 B gemengde resultate.
 
Netbal Oos-Kaap Uitslae:
Die volgende dogters van Hoërskool Framesby verteenwoordig die Oos Kaap in die verskeie spanne:

  1. Juanita van Tonder – 0/14 A (Winter Games – Durban)
  2. Kelsey Meyer – 0/14 B (Rhino Week – Van der Byl Park)
  3. Mijaune Smith – 0/15 A (All Ages – Boksburg)
  4. Lané Ingram – 0/16 B (Rhino Week – Van der Byl Park)
  5. Imke Rautenbach – 0/16 C (Rhino Week – Van der Byl Park)
  6. Carla Viviers – 0/18 (All Ages – Boksburg)
  7. Bridget Hart – 0/18 (All Ages – Boksburg)
  8. Jessica Serfontein – 0/18 (All Ages – Boksburg)

Me Twane Nel is die afrigter van die o.18 span!
 
Netbal “Challenge Uitslae”:
Die volgende spanne is die P.E Distrik Kampioene:

  1. Framesby 0/16 A
  2. Framesby 0/18 A

Albei hierdie spanne speel teen Brandwag uit vir Nelson Mandela Metro Kampioene op 4 Junie 2016 (Liga en “Challenge” wedstryd).

  1. Framesby 0/14 A kry 2de plek vir P.E distrik in die Oos Kaap.

  
Hokkie vs St. Dominic’s Priory:


Seuns:
1ste               verloor          0 – 1
o.16 A            wen              1 – 0


Dogters:
1ste                gelykop         0 – 0
2de                 gelykop         0 – 0
3de                 verloor          0 – 1               teen St.George’s
o.16 A             verloor          0 – 1
o.14 A             wen              5 – 1


* Adriaan Brink is gekies as die “Nie-reisende reserwe” vir die OP o.18 Seunshokkiespan

 
 
Tennis:


Seuns
1A                   gelykop         teen    Despatch
2B                   gelykop         teen    GLA
3B                   gelykop         teen Humansdorp
 

FRAMESBY-LANDLOOPATLETE STOOMROLLER VOORT


Die 4de liga het by Pearson plaasgevind. Ons wen die volgende spankompetisies: Do/15, do/17, so/15 en so/17. In die 0/19-afdeling het ons nie volledige spanne gehad nie.
Die volgende atlete het onder die eerste 3 geëindig:
Do/14:
Karla Scheffer- 1ste
do/15:
Lara de Bloe- 1ste
do/16:
Vicky Oelofse- 1ste- stel die vinnigste tyd van alle atlete op
Marné Olivier- 3de
 
do/17:
Chané Petzer- 1ste
Shené Delport- 2de
 
do/19:
Amorette Matthee- 3de
 
so/14:
Jurgens Boreman - 2de
Eldino van Rhyn- 3de
 
so/16:
Chad van Rensburg - 1ste
Janno Agenbag-2de
Johny Muller- 3de
 
so/19:
Ian Gerber- 1ste

uitslae vir die week geeindig  28 mei 2016

 

Hokkie vs Cradock:


Dogters:

 

14 A               wen              2 – 0
16 A               wen              3 – 0
2de                gelykop         0 – 0
1ste               verloor          0 – 1

 

Seuns:

 

16 A               wen              6 – 0
1ste               wen              4 – 2
 
Rugby vs Marlow:

 

14 A               wen              32 – 8
14 B               wen              65 – 0
15 A               wen              47 – 5
15 B               wen              17 – 12
16 A               gelykop         20 – 20
16 B               verloor          5 – 38
5de                verloor          15 – 29
4de                verloor          13 – 41
3de                verloor          18 – 38
2de                verloor          13 – 24
1ste               wen              32 – 28

uitslae vir die week geeindig 03 junie 2016

 

RUGBY vs GREY

 

RUGBY vs GREY PE: 23 Julie 2016
14 A               wen              16 – 7
14 B                verloor         18 – 24
14 C                verloor         5 – 7
15 A               verloor          8 – 10
15 B                verloor         0 – 36
16 A               verloor          7 – 13
16 B                verloor         5 – 31
4de                 verloor         0 – 82
3de                 verloor         0 – 54
2de                 verloor         7 – 24
1ste                verloor         17 – 42
 
SEUNSHOKKIE VS GREY:
o.16               gelykop         ( vs 16 D )
1ste                wen             1 – 0   ( vs 4de )
 
o.16 A Dogtershokkie Toer:


Gelykop        teen                Langenhoven Gim              0 – 0
Verloor          teen                Punt                                 1 – 2
Verloor          teen                Paarl Gim                         0 – 5

matrieks 2015

UITSLAE

Framesby kan vanjaar weer trots wees op die uitslae van die finale ekasamens.


221 matrieks slaag 

21 kandidate slaag met 'n A-gemiddelde

170 kandidate slaag met universiteitstoelating vir B-grade


Baie geluk aan LIZELLE BOTHA wat die BESTE punte behaal het.


Ons wens ons matrikulante alle sterkte toe met hulle toekoms. 

fietsry

OOS-KAAP KAMPIOEN

Mischka-strydom-516-x-538

Baie geluk aan Mischka Strydom wat verlede naweek by die Oos-Kaap Provinsiale Tydtoets and Padwedrenkampioenskappe in Oos London met twee goue medaljes weggestap het en ook as O/14 Meisie Fietsry Oos-Kaap Provinsiale Tydtoets en Padwedren Kampioen van 2016 gekroon is.

 

 

Mischka sal in Februarie aan die Suid Afrikaanse kampioenskappe in Durban deelneem en wens ons vir haar alle sterkte toe.

atletiek - pe metro-span

FRAMESBY-ATLETE BLY PRESTEER

Baie geluk aan die 23 atlete wat vanjaar is die PE Metro-span ingesluit is wat eersdaags aan die Oos-Kaap kampioenskappe in Oos-London gaan deelneem.

 

1. Andre Keyser- 400H- so/17

2. Gihann Abrahams- spiesgooi- so/15

3. Bjorn Ferreira - 1500m hindernis- so/15

4. Tishian Viljoen- verspring en driesprong- s0/15

5. Steyn Fourie- 300H- so/14

6. Maneeb Jeftha- 200, 400- so/14

7. Estiaan Steynberg- 1500- so/14

8. De-Leon Strydom- 1500- so/14

9. Johan van Biljon- gewigstoot, diskus-so/14

10. Shené Delport- 3000m-do/17

11. Chané Delport- 3000m-do/17

12. Abigail Appelgryn- hoogspring-do/17

13. Vicky Oelofse- 800, 1500- do/17

14. Lara de Bloe- 3000m- do/15

15. Caylin Scheepers- 100, 200- do/15

16. Melissa Hamilton- 1500- do/14

17. Luzanne Bruyns- driesprong en 400h- do/19

18. Bridget Hart- 400h, 800-do/19

19. Anneke Kapp- gewigstoot en diskus- do/19

20. Chanel Kelsey- 3000m- do/19

21. Almorette Matthee- 3000m hindernis- do/19

22. Anneke van Rooy- 100, 200, 400-do/19

23. Carla Viviers- spiesgooi- do/19

 

SA kampioene - stoei

Km-stoei-450-x-600

Monique en Kayla Ferreira is Framesby se nuutste SA Kampioene.  

Hierdie tweeling-susters het die afgelope naweek met onderskeidelik

die Goue en Silwer medalje by die SA Kampioenskappe weggestap.


UITSTEKEND!!

uitslae vir week geeindig 07 maart 2016

OP ATLETE :
Die volgende atlete is gekies vir die OP-span wat 31 Μaart - 2 April aan die ASA- byeenkoms in Germiston gaan deelneem. Hulle is

  1. Lara De Bloe
  2. Vicky Oelofse
  3. Janno Agenbag
  4. Bjorn Ferreira
  5. Chane Petzer
  6. Anneke Kapp
  7. Johan van Biljon
  8. Ruan Smith
  9. Caylin Scheepers
  10. Abigail Appelgryn

Atletiek:


23 Atlete van Framesby het aan die Oos-Kaap Atletiekkapioenskappe deelgeneem. Die Framesby-atlete het weer eens- soos altyd- uitstekend gevaar. Ons het altesaam 8 eerste plekke behaal.


TWEE EERSTE PLEKKE:

  1. ANNEKE KAPP- diskus en gewigstoot
  2. JOHAN VAN BILJON- diskus en gewigstoot

* albei hierdie atlete het elk 2 rekords opgestel
 
EEN EERSTE PLEK

  1. ALΜORETTE ΜATTHEE- 3000H
  2. BJORN FERREIRA- 1500H
  3. ANNEKE VAN ROOY- 200Μ EN N 3DE PLEK IN DIE 100Μ
  4. TISHIAN VILJOEN- DRIESPRONG

 
TWEEDE PLEKKE:


* BRIDGET HART- 400H EN 'N DERDE PLEK IN DIE 800
* CAYLIN SCHEEPERS- IN DIE 100 Μ EN 200Μ
* ABIGAIL APPELGRYN- HOOGSPRING
* VICKY OELOFSE - 1500Μ
* ΜONEEB JEFTHA- 400Μ


Krieket:
1ste vs Kingswood


Framesby kolf eerste en teken 134 lopies aan.
Beste kolwer Michael Steenkamp 48 lopies.
Kingswood teken 136 / 4 aan.
Kingswood wen met 6 paaltjies
 
1ste vs Victoria Park


Framesby kolf eerste en behaal 238/3
Beste kolwers Ru-Jean Gerber 87* en Tian Smit 89*
VP almal uit vir 118 lopies.
Beste boulers Tian Smit en Rikus Smit met elk 2 paaltjies.
Framesby wen met 120 lopies.
 
2de vs Victoria Park
Framesby wen met 3 paaltjies
 
2de vs Kingswood


Kingswood kolf eerste en behaal 330/7
Beste boulers Adrien Roussel 44/2 en Kyle Gunn 41/1
Framesby word uitgeboul vir 110.
Beste kolwer Keanan Hammond 33
Framesby verloor met 220 lopies
 
 
 
 
2de vs Pearson T20


Pearson kolf eerste en behaal 95/8
Beste boulers Keanan Hammond 4/27
Framesby behaal 96/7
Beste kolwers Roelof Roodt 27.
Framesby wen met 3 paaltjies.
 
3de vs Brandwag


Brandwag kolf eerste en teken 105/6 aan
Beste boulers Adrian Roussel en Roche Meiring met elk 2 paaltjies.
Framesby behaal telling met 8 paaltjies staande.
Beste kolwer Ruan Westraadt 54*
Framesby wen met 8 paaltjies.
 
o.15 A vs Kingswood


Kingswood kolf eerste en teken 183 aan almal uit.
Beste bouler Jeandre Liebenberg 43/3
Framesby word uitgeboul vir 159
Beste kolwer Wiehan Strydom 44 lopies
Framesby verloor met 24 lopies
 
 
TENNIS:


2 A seuns wen teen Daniel Pienaar 10 – 2
3 A seuns verloor teen Westering 5 – 8
3 A seuns wen Daniel Pienaar 10 – 4
1 A dogters verloor teen Brandwag 3 – 11
1 A seuns wen Despatch 10 – 4

sportprogram vir die week

21 MEI 2016

RUGBY TEEN BOLAND LANDBOU 

 

TYDA-VELDTYDB-VELDTYDC-VELD
08:30o/14A08:30O/16B08:30o/14C
09:30o/15A09:304de09:30o/15C
10:30o/16A10:303de10:30o/14B
11:452de11:30o/16C11:305de
13:00Future Kings

12:30o/15B
13:301 STE




NETBAL TEEN LA ROCHELLE

 VRYDAG 13 MEI

TYDBAAN ABAAN BBAAN C
17:00

o/14A


 

17:30

 o/16A


 
18:15

o/18A

  
SATERDAG 14 MEI   
09:00

o/14B

  
09:30o/16B  
10:15

o/18B

  

 

HOKKIE TEEN LA ROCHELLE

 

TYDA-VELDTYDB-VELD
09:00

 

o/14A 

09:00o/16B
10:00

 

o/16A

10:00oO/14B /16C 
11:00

 

2DE



12:00

 

1STE







FRAMESBY NETBAL OP TOER

Die NWU-Puk het van 29 Maart tot 1 April en van 7 April tot 11 April 'n netbalkursus aangebied wat ons O/16's en O/19's bygewoon het.

 

Die kursus is deur Dorette Badenhorst, die huidige hoofafrigter van die NWU-Puk netbalspan asook die O/21 Protea-span aangebied.  Tydens die kursus het die dogters spesialis afrigting ontvang in onder andere aanval en verdediging en het ook aan verskeie spanbou aktiwiteite deelgeneem.

 

Die dogters het ook die geleentheid gehad om bekende spelers soos Nadia Uys (Protea-speler) en Elsunet du Plessis te ontmoet en het na afloop van die kursus'n paar oefenwedstryde gespeel en so gevaar:

 

O/16's:

Wen Hoërskool Wonderboom O/16B 30-4

Wen Hoërskool Wonderboom O/17 19-8

Wen Hoërskool Frikkie Meyer O/17 38-1

En wen Hoërskool Hartswater se O/19-span 15-11

 

O/19's:

Wen Hoërskool Koster 15-14

Wen Hoërskool Wonderboom 15-10 (gunstelinge van kursus) en verloor teen Hoërskool Outeniqua 12-15.

 

Die dogters was ook braaf genoeg om teen die PUK-span te speel en het hulle het hul goed van hul taak gekwyt en dit is 'n herinnering wat hul altyd sal bybly.

 

Ons is dankbaar vir reisende genade en dat ons dogters sonder beserings huis toe gekom het.

 

'n Spesiale dankie aan die afrigters, Mej. T. van Huyssteen en Mej. D. Rautenbach vir jul harde werk.

pukke-netbal-2

toeruitslae

o.14 A Rugbyuitslae by Paarl Gim Toernooi

Verloor teen SACS 12 - 20

Wen Stellenberg 49 - 0

Verloor teen Paarl Gim 13 - 25

 

o.15 A Rugbyuitslae by Paarl Boishaai Toernooi

Verloor t Brackenfell 7 - 19

Wen Sentraal 26 - 12

Verloor t Oakdale 6 - 29

 

o.16 A Rugbyuitslae by Paarl Gim Toernooi

Verloor t Michaelhouse 13 - 16

Wen Porterville 19 - 10

Wen Transvalia 9 - 5

KRIEKET

SPELER VAN DIE JAAR

Baie geluk aan STEFAN TAIT wat by die onlangse OP toekenningsaand as die beste o/17 krieketspeler in die provinsie aangewys is.  Dank gaan ook aan mnr. Konrad de Villiers, 1ste span afrigter vir hulp en insetter deur die jaar.

FRAMESBY IS TROTS OP JOU STEFAN!!

stefan-2-resize

BINNESHUISE KRIEKET

SA VERTEENWOORDIGERS

Baie geluk aan die volgende leerders wat na afloop van die inter-provinsiale kampioenskappe in SA spanne ingesluit is:


SA o/18 span:  André Lategan en Tian Smith


SA o/15 span:  Wiaan Wolmarans


UITSLAE VIR DIE WEEK GEEÏNDIG 30 MEI 2015

MUURBAL

SPAN

TEENSTANDER

UITSLAG

PUNTE

1A

DP

Wen

11 - 5

1B

Muir

Wen

10 - 3

2A

Global Academy

Gelykop

10 - 10

3A

VP

Verloor

4 - 12

3B

Harvest

Wen

13 - 5

4

VP

Wen

9 - 6

5A

St. Marks

Wen

9 - 7

 

Die volgende Framesby muurbalspelers is in die verskeie OP-spanne opgeneem wat gedurende die Junie/Julie vakansie aan die SA-Skole Toernooie gaan deelneem:

O/14B

Seuns

Justin Smit

O/16A

Dogters

Anli Thiel

O/16B

Dogters

Megan Tait

O/19A

Dogters

Anchen Bosch

O/19A

Seuns

Dewald van Niekerk

Warren Bower

Stephen Tait

 

SKAAK

A-span verloor 1 - 4 teen Pearson

TWEEKAMP:

By die jaarlikse Tweekamp-prysuitdeling het Framesby se  atlete geskitter

Die volgende atlete het trofees ontvang:

* Anro Swart - beste  seuns  onder 17-atleet

* Lara de Bloe- belowendste do/13- atleet

* Vicky Oelofse- belowendeste do/15- atleet

* Bridget Hart- belowendste do/17-atleet

* Framesby ontvang ook algeheel die trofee vir beste prestasie  in die Dogtersafdeling(Hoërskole)

* Die volgende 3 atlete het ook OP- sakwapens ontvang omdat hul 5 keer die OP A- span verteenwoordig het- dis 'n eenmalige toekenning

- Anro Swart

- Almorette Matthee

- Dané Cronjé

 

DOGTERSHOKKIE TEEN CRADOCK

1ste

Verloor

0 - 1

2de

Gelykop

1 - 1

3de

Verloor

0 - 3

o/16C

Wen

1 - 0

 

RUGBY TEEN MARLOW

O/14A

Wen

55 - 0

O/14B

Wen

44 - 0

O/15A

Gelykop

10 - 10

O/15B

Wen

12 - 7

O/16A

Wen

15 - 14

O/16B

Verloor

3 - 33

5de

Wen

14 - 5

4de

Verloor

0 - 10

3de

Verloor

14 - 51

2de

Wen

5 - 0

1ste

Wen

17 - 13

 

BEPALINGS VIR 2014/15

FRAMESBY 1ST SPAN KRIEKET

SEPTEMBER 2014

6

African Eastern Cape HP

Zwide (Dan Qwe Qwe)

11

Union (T20)

Framesby

 

Marlow (T20)

Framesby

12

Outeniqua (Tyd)

Framesby

12

Woodridge (50)

Framesby

OKTOBER 2014

2

Volkies (Tyd)

Noord-Kaap

3

Klerksdorp (50)

Noord-Kaap

4

HNK (T20)

Noord-Kaap

 

Boland Landbou (T20)

Noord-Kaap

5

HNK (40)

Noord-Kaap

17

Despatch (T20) Wedstryde

Despatch

18

Despatch (T20) Semi/Finaal

Despatch

25

Pearson

Pearson

NOVEMBER 2014

1

Daniël Pienaar

Framesby

14

Grey Bloem ??

??

15

Grey PE

Grey

JANUARIE 2015

10-13

Grey PE Krieketfees

Grey

 

KRIEKET

OORTUIGENDE OORWINNINGS VROEG IN DIE SEISOEN

1ste krieketspan Uitslae: Pearson Toernooi 2014

 

Framesby vs Union High: T20

Union kolf eerste: 72 almal uit

Beste boulers:

Tian Smith       4/20     in         4 beurte

Johnté Nel       3/7       in         4 beurte

Framesby behaal telling in 12.2 beurte met 1 paaltjie plat

Beste kolwers:

Tiaan Potgieter                       36 nie uit

Anru Emiljo                             23 nie uit

FRAMESBY WEN MET 9 PAALTJIES

 

Framesby vs Marlow: T20

Marlow kolf eerste: 78/6 in 20 beurte

Beste boulers:

Rikus Zaayman            2/7       in         2 beurte

Johnté Nel                   3/16     in         4 beurte

Framesby behaal telling in 10.4 beurte met 1 paaltjie plat

Beste kolwres:

Tiaan Potgieter                       47

Anru Emiljo                             23 nie uit

FRAMESBY WEN MET 9 PAALTJIES

 

Framesby vs Outeniqua: T20

Framesby 154/4 in 20 beurte

Beste kolwers:

Anru Emiljo                 55

Johnté Nel                   32

Rikus Zaayman            37 nie uit

Outeniqua 100/8 in 20 beurte

Johnté Nel                   2/20 in 4 beurte

Stefan Gerber             2/17 in 3 beurte

FRAMESBY WEN MET 54 LOPIES

 

Framesby vs Woodridge: 50 beurte

Framesby kolf eerste: 191 almal uit

Beste kolwers:

Johnté Nel                   48

Anru Emiljo                 37

Woodridge 95 almal uit

Rikus Zaayman            3/19 in 6 beurte

Johnté Nel                   3/14 in 6 beurte

FRAMESBY WEN MET 96 LOPIES

 

OOS-KAAP NETBAL

Baie geluk aan die volgende netbalspeelsters wat opgeneem is in die onderskeie Oos-Kaap netbalspanne:

 

O/15: Caroline Janse van Rensburg

O/16: Bridget Hart

O/17: Marianka Meiring en Gisela Smith

O/18: Merika Miles

 

Zahn du Plessis (O/18) is ingesluit as "non-traveling player"

UITSLAE VIR DIE WEEK 


RUGBY TEEN BRANDWAG

O/14A

Verloor

3 - 5

O/14B

Gelykop

14 - 14

O/15A

Wen

41 - 7

O/15B

Nie gespeel


O/16A

Verloor

17 - 26

O/16B

Verloor

12 - 17

5de

Nie gespeel


4de

Nie gespeel


3de

Wen

17 - 10

2de

Wen

22 -18

1ste

Verloor

32 - 33

 

DOGTERSHOKKIE TEEN BRANDWAG

1ste

Wen

2 - 1

2de

Verloor

0 - 1

3de

Verloor

0 - 1

4de

Wen

2 - 0

o/16A

Verloor

1 - 0

o/16B

Gelykop

0 - 0

o/16C

Wen

2 - 0

o/14

Verloor

4 - 0


NETBAL TEEN BRANDWAG

o/14A

Wen

23 - 22

o/14B

Verloor

9 - 11

o/14C

Wen

22 - 9

o/16A

Verloor

16 - 19

O/16B

Verloor

13 - 15

O/16C

Wen

35 - 3

O/16D

Wen

21 - 6

O/19A

Verloor

20 - 24

O/19B

Wen

22 - 20

O/19C

Wen

21 - 11

O/19D

Wen

9 - 6


RUITERKUNS

Baie geluk aan Nicole Cornelius wat tydens die SA Kampioenskappe in Desember 'n 1ste, 2de en 3de plek verower het.

nicole-cornelius

FRAMESBY TEEN DESPATCH

NETBAL:

O/19A   verloor 15-27

O/19B   verloor 18-21

O/19C   wen 34-0

 

O/16A   wen 18-16

O/16B   wen 10-9

O/16C   wen 26-4

 

O/14A   wen 9-6

O/14B   wen 12-4

O/14C   wen 15-6

 

 

RUGBY:

 

o.14 A   wen       45 - 0

o.14 B    wen       43 - 0

 

o.15 A   wen       17 - 14

o.15 B    verl        5 - 17

 

o.16 A   wen       71 - 0

o.16 B    wen       34 - 0

 

3des      wen       43 - 0

2des      wen       37 - 0

1stes     wen       22 - 7

 

 

DOGTERSHOKKIE:

 

o.16 A   wen       2 - 0

o.16 B    wen       2 - 0

2des      wen       2 - 1

1stes     wen       6 - 0

LANDLOOP-AFLOS

Verlede  Woensdag het 40 spanne aan die Framesby-aflos deelgeneem. Elke atleet het 2 km gehardloop. Daar is 4 lede in 'n span. Daar was 3 afdelings, naamlik seuns, dogters en 'n gemengde afdeling.

 Hoewel ons nie een afdeling kon wen nie , het 2 van ons dogters die vinnigste tye  van alle dogters opgestel:, naamlik Vicky  Oelofse het 'n tyd van 7:15 (2km) aangeteken en Lara de Bloe  het met 7:27 die 2de vinnigste tyd aangeteken.

Tiaan Olivier het die 4de vinnigste tyd van alle seuns opgestel.

SPANUITSLAE:

Dogters: 2de

Seuns: 2de

Gemengde span: 2de 

aflos

HOKKIE

DOGTERS

Vs St Dominics

 

14 A       verl        2 - 0

 

16 A       wen       2 -1

 

2des      gelykop                1 - 1

 

1stes     verl                        0  - 1

 

Vs Andrew rabie

 

14 A       wen 2 - 0

 

SEUNS

Vs St Dominics

 

1stes     verloor 2 - 0

16 A       verloor 0 - 5

14 A       wen 4 - 2

MUURBAL

UITSLAE VIR 15 MEI

15  Mei

1A

Alex

12

0

 

1B

Daniël Pienaar

9

7

 

2A

Alex

12

9

 

2B

Global Academy

12

3

 

3A

Woodridge

12

4

 

3B

VP

9

6

 

4

Daniël Pienaar

11

8

 

5A

Woodridge

12

3

 

5B

St Marks

7

11






UITSLAE VIR DIE WEEK - 11 mei 2015

Tennis:


Seuns 1 A                gelykop         vs        Pearson                 5 - 5

Dogters 1 A              wen              vs        Despatch               8 - 2

Seuns 1 B                wen              vs        Pearson                 8 - 2

 

Rugby vs Otto du Plessis:


14 A: wen    56-3
14 B: wen    37-0
15 A: wen    29-15
15 B: wen    41-3
16 A: wen    24-7   
3de:  wen    29-0
2de:  verloor 15-19
1ste:   wen    62-3 

                           

Netbal vs Otto du Plessis:


O/14A wen 19-6

O/14B wen 14-1

O/14C wen 11-0

 

O/16B wen 26-4

O/16C wen 27-1

 

O/19B wen 35-9

O/19C wen 37-14


Netbal vs DSG:


O/14A wen 22-1

O/14B wen 17-2

O/14C wen 12-3

O/14D wen 15-5

 

O/16A wen 31-4

O/16B wen 19-4

O/16C wen 16-6

O/16D wen 6-4

 

1stes wen 35-16

2des wen 22-11

3des wen 18-3

4des wen 16-5

 

Hierdie dogters is in die onderskeie OP-spanne opgeneem:

 

O/18: Marianka Meiring, Gisela Smit, Anri Strydom.

O/17: Bridget Hart, Jessica Serfontein, Carla Viviers.

O/16: Jané Loots, Caroline Janse van Rensburg, Wiandré Pieterse

O/14: Mijaune Smith

 

Dogtershokkie vs Linkside:


o.14 A            wen    2 - 0

o.16 A            wen    1 - 0

2des               wen    5 - 0

1stes              verloor     1 - 2

 

Landloopuitslae : Framesby Liga:

 

Die 2de landloopliga het Woensdag by Framesby plaasgevind. Alle skole in die PE-distrik word genooi om aan die liga deel te neem. Skole soos Grey, Pearson, DF Malherbe, Collegiate, ens  het aan die byeenkoms deelgeneem.

Ons het uitstekend gevaar deur 5 van die 6 ouderdomsgroepe te wen, naamlik Do/17, Do/19 en al 3 seunsouderdomsgroepe. Ons was ongelukkig om in do/15-kompetisie met een punt teenoor Pearson te verloor- die eerste keer verloor in 26 jaar.

Die volgende atlete het onder die eerste 3 geëindig:

Lara de Bloe- eerste onder 14- het die vinnigste tyd van alle dogters opgestel

Vicky Oelofse- eerste onder 15- het die 2de vinnigste tyd van alle dogters opgestel

Chane Petzer- eerste onder 16

Shene Delport- 2de onder 16

Bridget Hart- 2de onder 17

Dané Cronjé- 3de onder 19

Michael Coertzen- 3 de onder 14

Janno Aggenbag- 3de onder 15- daar het 55 seuns onder 15 deelgeneem!

Brendan Welsh- 3de onder 16

BAIE GELUK AAN DIE Framesby-landloopatlete!

 

SPARPRETDRAF:


Daar neem ongeveer 8000 atlete aan die  Spar 5km-pretdraf deel. Twee van ons atlete het uitstekend gevaar: Lara de Bloe- behaal algeheel 'n eerste plek van alle atlete- let wel: sy is net 13 jaar oud.

Chane Petzer behaal algeheel n 3de plek.

 

 DANS

 

Die jaarlikse dans interskole kompetisie het Saterdag in die Veremarksaal plaasgevind.  Daar het altesaam 15 skole deelgeneem en Framesby kan met trots sê dat ons 3de geeindig het.

 

In die Latin brons afdeling het Aimee Sinden en Monray Potgieter 2de plekke behaal.

 

In die Latin silwer afdeling het Tiana Cloete en Jason van Tonder 2de plekke behaal en 5de plekke in die Ballroom afdeling.

 

In die Ballroom goue afdeling het Juan Blom en Caitlin Garbers 2de plekke behaal en Lara Havenga en Arné van Heerden het 4de plekke behaal.

 

In die Latin goue afdeling het Arné van Heerden en Reneé Nell 3de plekke behaal en hulle het 2de plekke in die Jazz afdeling behaal.

 

Lara Havenga en Juan Blom het ook 6de plekke in die Latin goue afdeling asook die sokkie afdeling behaal.

 

Ons is voorwaar trots op hierdie leerders wat goeie ambassadeurs vir ons skool was.

 

Muurbal:


1A wen            Muir                     10           3

1B verloor        Alex                       6           7

2A wen            Woodridge            10           9

2B wen            Alex                     14           5

3A wen            Westering             15           1

3B wen            Alex                     13           4

4   wen            Collegiate B          12           3

5A wen            Linkside A              8            7

5B wen            Alex                     10            5


EERSTE ï»¿XV LAAT GROOT KANONNE SKRIK!!

Baie geluk aan ons eerste span wat die afgelope naweek uitstekend gevaar het by die Kearsney Rugbyfees.  Uislae as volg:  


Donderdag 17 April teen Monument - Verloor 16 - 21

Saterdag 19 April teen Selbourne     - Verloor 13 - 21

Maandag 21 April teen Glenwood     - Verloor 29 - 31


Alhoewel ons al drie wedstryde verloor het, was dit naelskraap.  As ons na die naweek se uitslae kyk, is dit duidelik dat Framesby saam met die groot honde kan blaf.


Ons is trots op julle.  Dankie ook aan die afrigtingspan vir julle opoffering - Mnre. Louis Gerber, Wynand Rauch, JP du Preez, Stefan de Klerk en Chris Nell!!

RUGBY

PROVINSIALE VERTEENWOORDIGING

op-rugby-2014-resize

Soos in die verlede is Framesby baie trots om vanjaar weer sterk verteenwoordig te wees in die OP provinsiale spanne.  Baie geluk aan die volgende manne wat ons naam gaan hog hou.


OP CRAVENWEEK:

Mnr. Louis Gerber - Hoofafrigter

Mnr. Stefan de Klerk - Kondisionering


Roché van Zyl

Wihan Coetzer

SF Niewoudt

Rouché Nel

Tiaan Stander


OP AKADEMIE:

André Lategan

Malan Marais

Tiaan Louwrens


0/16 GRANT KOMO:

William Duckitt

Ruben le Roux

NAWEEK SE UITSLAE



Rugby  vs Daniel Pienaar:


14 A:             10-7
14 B:             29-10
14 C:             19-5
15 A:             15-15
15 B:             12-0
16 A:             10-13
16 B:             29-3
4de:                17-7
3de:                0-11
2de:                5-24                            
1st:                 15-18
     

Netbal vs Daniel Pienaar:


Framesby O/14C speel gelyk op teen DP O/14A                  11-11
Framesby O/19C wen DP O/19B                                               32-15
Framesby O/19B wen DP O/19A                                              32-14
 
MUURBAL:


Framesby se top 6 muurbalseuns het die naweek aan die Grey Festival deelgeneem


en behaal as span die derde plek.


 


Die uitslae was soos volg: 


Framesby wen Grey High-B          16-5


Framesby wen Grey College         15-9


Framesby wen Selborne                15-8


Framesby verloor teen Bishops    7-12


Framesby wen Selborne                13-9


 


In die dubbels toernooi was Dewald van Niekerk en Warren Bower die algehele wenners.


 


In die tweede groep het Stephen Tait en Karl Bernhardt die 4de plek behaal en in die derde groep was Stehan Krause en Petrus van Rooyen 4de.


LANDLOOP:

Die eerste landloopliga het by Woensdag by Otto plaasgevind. Framesby het met hul 60 atlete die liga oorheers.

 

Spankompetisies:

Ons  wen die volgende ouderdomsgroepkompetisies: Do/15, Do/17, Do/19, So/15 en So/19. M.a.w. : 5 van die moontlike 6 spankompetisies. 'n Uitstekende prestasie!!!!

Die volgende atlete het onder eerste 3 in hul ouderdomsgroepe geëindig:

Do/14:

1ste: Lara de Bloe- het die vinnigste tyd van alle dogters opgestel

3de: Gerida Stadler

 

Do/15:

1ste: Vicky Oelofse

3de:  Nicole Hamilton

 

Do/16:

1 ste: Shene Delport

3de: Chane Petzer

 

Do/17:

1 ste: Bridget Hart

3de: Chante Botha

 

Do/19:

1ste: Dane Cronje

2de: Anel Gerber

3de: Shani Smit

 

So/14:

3de: Bjorn Minnie

 

So/15:

1ste: Janno Aggenbag

2de: Joshua Gouws

3de: Deandre van der Merwe

 

So/16:
3de: Brendan Welsh


MUURBAL

DATUM

SPAN

OPPONENT

FRAMESBY

OPPONENT

17-Apr

1B

Development

1

12

 

2A

Collegiate

2

15

 

2B

westering

9

11

 

3A

Harvest

15

0

 

3B

Westering

15

4

 

4

Harvest

14

5

 

5A

Linkside B

15

0

 

5B

Linkside A

13

8


SPORT UITSLAE

UITSLAE VIR DIE WEEK:


Krieket vs Kingswood:


o.14 A
Kingswood kolf eerste en maak 124.
Framesby is almal uit vir 115 en verloor met 9 lopies.
Die beste kolwers was Tiaan Smit met 33 en Juandre Liebenberg met 28.
 Die beste bowler was Justin Smit met 3/18


o.15 A:

Framesby kolf eerste en word uitgeboul vir 193 lopies.

Beste kolwer Kyle Gunn 68.

Kingswood behaal telling met 8 paaltjies staande.

Beste bouler: Kyle Gunn 1/30 in 10 beurte.

Framesby verloor met 8 paaltjies.


2de span:

Framesby kolf eerste en behaal 59 almal uit. Corne Smuts 14*

Kingswood behaal dit met 1 paaltjie plat.

Kingswood wen met 9 paaltjies

 

1ste span:

Framesby 145 almal uit.

Beste kolwers:Brendon Bester 47 nie uit nie
Kingswood 98 almal uit.
Beste Boulers: Tiaan Ferreira en Dewald van Niekerk elk  3 paaltjies, asook Tian Smit en Gideon Koortzen wat elk 2 paaltjies geneem het.
Framesby wen met 47 lopies


Tennis:

Janre en Wilanie het albei baie goed gedoen in die PE mini 3 toernooi wat die afgelope naweek gespeel is.

Albei het in die ope afdeling in die finale gespeel .

Janre het die finaal 7-6 6-1 gewen teen Dylan Smith van Oos Londen, en Wilanie was ongelukkig om die finaal  in 3 stelle teen Kaylin Bouwer te verloor.

 

Tennis:

2 B      Seuns             wen                Despatch                  8 - 4

1 A      Seuns             wen                Despatch                  11 - 3

2 A      Seuns             wen                Woodridge               8 - 4

1 A      Seuns             wen                Woodridge               34 - 30 (potte)

 

Dans:

Nicole, Leah en Keitlin asook Carissa en Marne het Sondag die 08/02/2015 OP uitdinne gehad waar almal deurgegaan het na die volgende rondte wat die Nasionale kompetisie insluit.

 

Nicole het eerste plek gekry vir haar solo "Modern comtempary" in haar ouderdomsgroep 15 - 17 jaar (die geheel wenner in die ouderdomsgroep van 15-17 jaar i.e. wat insluit drama, sang, dans en modelwerk).  Hoogste punt behaal van 86%.

Sy gaan automaties deur na die Nasionale kompetisie wat vanaf die 25ste Maart 2015 tot die 29ste Maart in Roodepoort gehou word.  

 

Leah, Keitlin en Carissa het ook solo's gedoen en dring ook deur na die Nasionale kompetisie in Roodepoort (Hulle het nie top 3 posisie behaal nie maar weens hulle punt dring hulle ook deur na die Nasionale kompetisie).

 

Nicole, Leah en Keitlin het ook in 7 groep danse deelgeneem, almal het ook deurgegaan na die volgende rondte.

 

Netbal: Ares Liga

o.16

Wen:

Framesby B2           10-11

Parks                          8- 25

Loyiso Stars             13-14

NMMU                      9 - 13

 

Wen ons pool en gaan deur na finaal. Speel teen Framesby B1, wen 11-9 en wen toernooi.  


o.18

Verloor          t           Brazil Girls                9 - 14

Verloor          t           Framesby Ares        11 - 13

Wen               t           Brandwag                 16 - 9
Verloor          t           NMMU                      10 - 16

SKERM - SA KAMPIOENSKAPPE

Gedurende die afgelope vakansie ( 4 & 5 Oktober ) het 3 van ons leerders nl. Stefanie Olivier , Shani Smit en Anro Swart aan die Suid-Afrikaanse Skermkampioenskappe in Pretoria deelgeneem. Die uitslae is soos volg:

Stefanie Olivier: Jnr (Ouderdom o/20 & Kadette o/17)

Jnr:                  21ste by SA's en tans 19de op die SA Ranglys.

Kadette:           7de by SA's en tans 8ste op die SA Ranglys.

 

Shani Smit: Jnr (Ouderdom o/20)

18de by die SA's en tans 11de op SA Ranglys

 

Anro Swart: Jnr (Ouderdom o/20)
13de by SA's en tans 24ste op SA Ranglys

KRIEKET

O/15 Span wen kriekettoernooi op George

o.15 PW BOTHA KOLLEGE KRIEKETFEES 3 - 6 OKTOBER 2014

 

Framesby vs Monument Park:T20

Monument Park kolf eerste en word uitgeboul vir 63 lopies.

Beste boulers vir Framesby:   Janré Viljoen 3 / 18 ; Tiaan Coetzee 3 / 20

Framesby behaal die telling met 5 paaltjies plat na 15 beurte.

Beste kolwers vir Framesby:   Ruben Campher 22 ; Frans Krause 18*

Framesby wen met 5 paaltjies

 

Framesby vs WP Krieketakademie:50 beurte

WP Akademie kolf eerste en teken 173 aan almal uit.

Beste boulers vir Framesby:   Jacques Minnie 4 / 33 ; Corné Smuts 4 / 33

Framesby behaal die telling met 3 paaltjies plat na 35 beurte.

Beste kolwers vir Framesby:   Cyrus Nieuwoudt 60 ; Gideon Oosthuizen 31

Framesby wen met 7 paaltjies

 

Framesby vs Worcester Gimnasium: FINAAL T20

Framesby kolf eerste en teken 63 / 8 aan

Beste kolwers vir Framesby:   Janré Viljoen 16 ; Cyrus Nieuwoudt 15

Framesby boul Worcester Gim uit vir 61

Beste boulers vir Framesby:   Gidoen Coetzen 3 / 3 ; Tiaan Coetzee 3 / 10

Framesby wen die finaal met 2 lopies


Cyrus Niewoudt en Janré Viljoen met die trofee

o-15-a-trofee-450-x-600

1STE SPAN KRIEKET

Hoërskool Noord-Kaap toernooi

Framesby vs Hoër Volkskool Potchefstroom:

Framesby wen met 145 lopies

Beste kolwers:             Anru Emiljo 74 ; Stefan Tait 44 ; Dewald van Niekerk 30

Beste boulers:             Stefan Tait 5 / 18 ; Johnté Nel 2 / 27

 

Framesby vs Klerksdorp:

Framesby wen met 220 lopies

Beste kolwers:             Tiaan Potgieter 122 ; Johnté Nel 30 ; Anru Emiljo 32

Beste boulers:             Stefan Tait 3 / 20 ; Johnté Nel 2 / 6 ; Dewald van Niekerk 2 / 10

 

Framesby vs Noord-Kaap: T20

Framesby verloor met 6 lopies

Beste kolwers:             Stefan Tait 17 ; Johnté Nel 15 ; Anru Emiljo 16

Beste boulers:             Johnté Nel 2 / 14 ; Stefan Gerber 1 / 12 ; Stefan Tait 2 / 22

 

Framesby vs Hoër Volkskool Potchefstroom: T20

Framesby wen met 3 paaltjies

Beste kolwer:              Tiaan Potgieter 81*

Beste bouler:               Stefan Tait 2 / 10

 

Framesby vs Noord-Kaap: 40 beurte

Framesby wen met 7 paaltjies

Beste kolwers:             Tiaan Ferreira 51 ; Anru Emiljo 38*

Beste boulers:             Dominique Snyman 4 / 32 ; Stefan Tait 3 / 13

SKAAK

OP VERTEENWOORDIGERS

Baie geluk aan Heineke en Mona Groenewald wat in die OP-Span ingesluit.  Hulle neem vanaf 3 Januarie 2015 aan die nasionale kampioenskappe in Kimberley deel en wil ons hulle alle sterkte toewens.


Framesby is trots op julle!

HOOFLEIERS VIR 2015

Hoofleiers-2015-600-x-383

Baie geluk aan met julle verkiesing tot hoofleiers van Framesby vir 2015:

V.l.n.r. Annchen Bosch - Onder-hoofdogter, Anel Gerber - Hoofdogter, André Lategan - Hoofseun en Jurgens Viljoen - Onder-hoofseun.

 

Baie sterkte vir die groot taak wat voorlê.

WETENSKAP EXPO

Karla-muller-600-x-499

Karla Müller van Hoërskool Framesby het onlangs deelgeneem aan die 34ste Internasionale Eskom Wetenskap Expo wat in Boksburg plaasgevind het vanaf 7 – 10 Oktober.

Karla het tydens die Expo die BJ van der Bjil prys van ATCOM ontvang vir haar uitstaande projek. Sy is ook beloon deur ‘n goue medalje en ‘n studiebeurs van Rhodes Universiteit.

Haar taak het gehandel oor “A Solution to Pollution”. Sy het ‘n 4-in-een herwinningsdrom wat goedkoop, maklik om te gebruik en skoonmaak en nie onnodige spasie opneem nie ontwerp, wat daarop gemin is om mense te help herwin.

Sy het ook ‘n kombers van herwinde winkel plastieksakke en koerantpapier gemaak wat sy uitgedeel het vir die haweloses tydens die wintermaande.

SPORT-EN KULTUURAAND 2014

TOP PRESTASIES

Ambassadeurs beker Nfundo Ndawo
Ambassadeurs beker

Nfundo Ndawo

Beste sportprestasie - dogters Wilanie van Zyl
Beste sportprestasie - dogters

Wilanie van Zyl

Veelsydigste sport - dogter Shani Smit
Veelsydigste sport - dogter

Shani Smit

Top sport prestasie - Seuns Janré Viljoen
Top sport prestasie - Seuns

Janré Viljoen

Veelsydigste sport - seun Arno Swart
Veelsydigste sport - seun

Arno Swart

Veelsydigheid - Kultuur Maryke de Jager
Veelsydigheid - Kultuur

Maryke de Jager

UITSLAE vir die week 15 Sept:

Tweekamp

Die volgende Framesby atlete is in die OP-span opgeneem wat die 4de Oktober aan 'n Interprovinsiale byeenkoms in Bloemfontein gaan deelneem.

A-span:

Shani Smith ; Bridget Hart ; Almorette Matthee ; Dané Cronjé ; Brendan Welsh ; Anro Swart

B-span:

Jacobus Stadler ; Janno Agenbag ; Amoré Terblanché ; Anel Gerber ; Jurgens Viljoen.

 

Prysuitdeling: Sport & Kultuur

Beste Sport prestasie - Dogter:                      Wilanie van Zyl

 

Veelsydigheid Dogters:                                   Shani Smit

 

Beste Sport prestasie - Seun:                         Janré Viljoen

 

Veelsydigheid Seuns:                                      Anro Swart

 

Beste Prestasie: Kultuur                                  Ulrike Barry

 

Beste Prestasie: Uitvoerende Kunste              Nicole Hills ; Keitlin Mitchell ; Leah Nell

 

Veelsydigheid: Kultuur                                    Maryke de Jager

 

Amassedeur Beker:                                         Mfundo Ndawo

 

 

Interhuis:

Tennis              -                       Huis Vis

Netbal             -                       Huis Vis

Debat              -                       Huis Krit

 

 

 

 

 

1ste krieketspan Uitslae: Pearson Toernooi 2014

Framesby vs Union High: T20

Union kolf eerste: 72 almal uit

Beste boulers:

Tian Smith       4/20     in         4 beurte

Johnté Nel       3/7       in         4 beurte

Framesby behaal telling in 12.2 beurte met 1 paaltjie plat

Beste kolwers:

Tiaan Potgieter                       36 nie uit

Anru Emiljo                             23 nie uit

FRAMESBY WEN MET 9 PAALTJIES

 

Framesby vs Marlow: T20

Marlow kolf eerste: 78/6 in 20 beurte

Beste boulers:

Rikus Zaayman            2/7       in         2 beurte

Johnté Nel                   3/16     in         4 beurte

Framesby behaal telling in 10.4 beurte met 1 paaltjie plat

Beste kolwres:

Tiaan Potgieter                       47

Anru Emiljo                             23 nie uit

FRAMESBY WEN MET 9 PAALTJIES

 

 

 

 

 

 

 

Framesby vs Outeniqua: T20

Framesby 154/4 in 20 beurte

Beste kolwers:

Anru Emiljo                 55

Johnté Nel                   32

Rikus Zaayman            37 nie uit

Outeniqua 100/8 in 20 beurte

Johnté Nel                   2/20 in 4 beurte

Stefan Gerber             2/17 in 3 beurte

FRAMESBY WEN MET 54 LOPIES

 

Framesby vs Woodridge: 50 beurte

Framesby kolf eerste: 191 almal uit

Beste kolwers:

Johnté Nel                   48

Anru Emiljo                 37

Woodridge 95 almal uit

Rikus Zaayman            3/19 in 6 beurte

Johnté Nel                   3/14 in 6 beurte

FRAMESBY WEN MET 96 LOPIES

DIE KUNSTE

Top presteerder

Die gesogte Despatch Kunstefees wat jaarliks aangebied word, is onlangs afgehandel.  Vanjaar is daar ongeveer 2000 items opgevoer waaraan meer as 3500 leerders van regoor die provinsie deelgeneem het.

 

Uit eie bodem het Caitlin Garbers uitstekend gevaar en met 'n goud en 'n dubbel goud in die Voordrag-kategorie weggestap.  Hierdie besondere prestasie het verseker dat sy na die prestige aand genooi is, waar sy, na nog 'n uitstekende optrede as die TOP senior leerders in Voordrag-kategorie bekroon is.

 
Baie geluk Caitlin!!

caitlin-resize

COLOR RUN

Framesby onnies en leerders ondersteun liefdadigheid

Colour-run-1-600-x-375

SPORTUITSLAE VIR DIE WEEK

UITSLAE: INTERSKOLE vs NICO MALAN 2014

Netbal:

O/19A gelyk 18-18

O/19B wen 17-14

O/19C wen 26-9

O/19D verloor 10-11

 

O/16A verloor 15-17

O/16B wen 24-17

O/16C verloor 5-8

O/16D wen 14-9

 

O/14A verloor 10-18

O/14B verloor 16-21

O/14C wen 8-6

O/14D wen 6-3

 

 

Gholf:

 

Donderdagmiddag: 8 spelers per skool wat in enkelwedstryde (match play) teen mekaar gespeel het. Framesby wen 3 wedstryde en Nico Maln wen 5. Framesby verloor dus 5-3. Drie van die wedstryde is op die laaste putjie beslis wat 'n spanningsvolle stryd tot gevolg gehad het. Baie geluk aan al die spelers wat hulle beste gelewer het. Spelers wat hulle wedstryde gewen het was: Martin Swiegelaar, Dyllan Martin en Marthinus Nienaber.

 

 

Tennis:

 

Wen 21 - 3

 

Debat:

Nico Malan het die debat gewen.

 

Skaak:

Wen 6 - 3

 

Seunshokkie:

o.16               wen                2 - 1

1stes             verloor            0 - 1

 

Dogtershokkie:

Beginners A              verloor          0 - 2

Beginners B              verloor          0 - 2

o.16 A                       gelykop         0 - 0

o.16 B                       verloor          0 - 1

o.16 C                       gelykop         1 - 1

3des                          wen              4 - 0

2des                           wen              2 - 1

1stes                          gelykop         0 - 0

 

Rugby:

o.14 A            wen                34 - 0

o.14 B            wen                29 - 0

o.15 A            wen                36 - 0

o.16 B            verloor            7 - 17

o.16 A            wen                31 - 10

3des               wen                29 - 12

2des               verloor          15 - 22

1stes              wen                25 - 10


Landloop:

4 atlete per span wat elk 2km hardloop:

Dogters: Framesby A,B en C - spanne wen Nico Malan

Seuns: Framesby A en B-spanne wen Nico Malan

Vicky Oelofse het die vinnigste tyd opgestel in die dogtersafdeling 7min25sek

Tiaan Olivier was die vinnigste van die seuns 6min26sek.

Dankie aan al die atlete was die stormsterk wind aangedurf het.


Muurbal:

22-Aug

1A

Development

ETC

Wen 12 - 1

 

1B

Alex

L/P

Wen 9-6

 

2B

Alex

Westview

Wen 15-2

 

3B

Alex

Westview

Wen 11-7

 

4A

Alex

Westview

Wen 9-6

 

4B

Pearson

L/P

Verloor 6-14

 

5A

Linkside

L/P

Wen 11-7

 

MUURBAL


   
1BWen9 - 6DP
2AWen15 - 2Pearson
2BVerloor6 - 15 
3AWen12 - 4VP
4AWen12 - 8DP


Uitslae vir die week tot 9 Augustus

Landloop


Metro-Proewe

Agt Framesby-atlete het aan die Metro-proewe by St.Albans deelgeneem. Vier atlete het eerste plekke behaal, nl. Vicky Oelofse (Do o.14) ; Chané Petzer (Do o.15) en Kian Terblanché (S o.17). Shené Delport het 'n 3de plek in die Do o.15 afdeling behaal.

 

Metro-Span

Na afloop van die proewe is agt leerlinge in die Metro-span opgeneem wat op 6 September aan die Oos-Kaap proewe in Bizana sal deelneem. 

Hulle is: Vicky Oelofse ; Janno Aggenbag ; Joshua Gouws ; Jaco Gerber ; Chané Petzer ; Shené Delport ; Dané Cronjé ; Kian Terblanché.

Hokkie

Dogters teen Collegiate 
   
0/14 BeginnersGelykop1 - 1
0/16AVerloor0 - 4
0/16BVerloor0 - 9
0/16CVerloor0 - 5
0/16DVerloor0 - 7
4DEVerloor0 - 13
3DEVerloor0 - 7
2DEVerloor0 - 3
1STEVerloor0 - 4
   
Seuns teen Grey 
   
1steVerloor1 - 2
0/16Wen7 - 0


Rugby teen Grey

0/14Averloor3 - 7
0/14Bverloor0 - 24
0/14Cverloor 5 - 47
0/15Averloor10 - 38
0/15Bverloor0 - 52
0/16Averloor3 - 27
0/16Bverloor7 - 42
4deverloor0 - 41
3deverloor7 - 29
2deverloor6 - 18
1steverloor19 - 29


Tennis

Dogters   
1AGelykopPearson5 - 5
3AWenPearson9 - 2
    
Seuns   
2AWenMuir10 - 2
3AVerloorWestering0 - 10


Seunshokkie vs VP:  
    
1steWen2 - 1 
o/16Verloor1 - 2 
    
Tennis   
    
Wilanie van Zyl presteer: 
    
Wilanie van Zyl verteenwoordig OP Seniors die naweek v d 15-17 Augustus 2014.
in Oudtshoorn teen WP, Boland en SWD.   in die OP Premier Mans Liga vir Blouwaterbaai te speel
Sy het haar eerste wedstryd teen Despatch se Mans Span maklik gewen.
    
Dogtersuitslae  
    
1AGelykop@Collegiate B
3AVerloor2 - 8Brandwag
    
Seunsuitslae   
    
1AVerloor0 - 10Grey
2AWen8 - 2Brandwag
    
Muurbal   
    
2BVerloor8 - 12Westering
3BWen13 - 4Westering
4BWen12 - 6VP
5AVerloor8 - 9Harvest
5BVerloor0 - 15DF
    
Teen Outeniqua  
    
Seuns 1steWen16 - 3 
Seuns 2deWen17 - 5 
Dogters 1steWen12 - 10 
    
Rugby teen Outeniqua  
    
14AWen24 - 7 
14BVerloor0 - 10 
14CVerloor0 - 22 
15AVerloor3 - 33 
15BVerloor0 - 57 
16AVerloor8 - 31 
16BVerloor11 - 53 
4de   
3deVerloor14 - 31 
2deVerloor20 - 49 
1steVerloor3 - 29 
    
Dogtershokkie teen Outeniqua 
    
Beginners 1Verloor0 - 2 
Beginners 2Verloor0 - 1 
16AVerloor0 - 3 
16BVerloor0 - 3 
16CVerloor0 - 5 
16DVerloor0 - 1 
4deVerloor0 - 5 
3deVerloor1 - 3 
2deVerloor0 - 1 
1steVerloor0 - 7 
    
Seunshokkie teen Outeniqua 
    
16AVerloor1 - 2 
16BVerloor0 - 1 
1steVerloor1 - 11 
    
Netbal teen Outeniqua  
    
19AVerloor17 - 32 
19BVerloor19 - 22 
19CVerloor12 - 33 
19DVerloor8 - 16 
16AWen16 - 12 
16BVerloor15 - 19 
16CVerloor6 - 30 
16DVerloor9 - 27 
14AVerloor9 - 33 
14BVerloor9 - 25 
14CVerloor11 - 24 
14DVerloor2 - 32 
    
Skaak   
    
A-SpanGelykop @Alex
B-SpanVerloor@Westering


VAKANSIE SPORTUITSLAE

SA Pony Ruiter Kampioenskap wat in die Junie/Julie vakansie in Johannesburg by Kyalami Equestrian Club gehou was. Nicole Cornelius het 4 spring klasse gehad, daar was 20 ruiters in haar klas.  Sy het haar een klas gewen in die 1.20m Welcome Stakes. Die Oos-Kaap Span (bestaande uit 4 ruiters) het 'n 2de plek behaal. Nicole het 'n 3rde plek in Open Equitation gekry (daar was 17 ruiter in die klas) Die Oos-Kaap Span (bestaande uit 4 ruiters) het 'n 3rde plek behaal. Die kompetisie wat ongelooflik sterk, maar ons is baie gelukkig met haar resultate om op Nasionale vlak 'n klas te kan wen!!

 

LANDLOOP:

KNYSNA-OESTERFEES SIT NUWE WOEMA IN FRAMESBY-LANDLOPE

Vanaf 7 tot 10 Julie het 40 van Framesby se landloopatlete aan die Knysna Oester-hardloopfees deelgeneem. Die atlete het aan 'n landloopbyeenkoms, 'n 4 x 1km-aflos, 'n pretdraf en 'n straatmyl deelgeneem. Skole van regoor die Oos-Kaap en Wes-Kaap het deelgeneem. Die kompetisie was baie sterk, veral die plaaslike SWD-atlete is in klas van hul eie.

Ten spite van die strawwe kompetisie het Framesby tog hul stempel in veral die aflos afgedruk. Vyf van ons 10 aflosspanne het onder die eerste drie geëindig, nl die dogters o/15 A en B, die o/17 en o/19 gemengde spanne en die seuns o/19 span. In die straatmyl het 6 atlete prysgeld verower terwyl Vicky Oelofse en Chine Petzer albei 'n derde plek in die dogters o/15 en o/19 afdeling onderskeidelik behaal het.

Die Framesby-atlete het verseker waardevolle ondervinding opgedoen wat hulk an teruploeg in hul atletiekloopbaan.

 

TENNIS:

Janré Viljoen en Wilanie van Zyl was die afgelope vakansie as deel van die SA span na Europa.
Janré het in Skotland albei sy enkels gewen 6-2 6-2 en 7-6 6-2 .Hy het een dubbels gewen 8-2 en een verloor 7-8 In Londen het Janre op klei 5 wedstryde gespeel waarvan hy 4 gewen en 1 verloor het.
Wilanie en Janre het uitstekend oorsee gedoen hul het albei hul wedstryd teen Scotland gewen en ook hul dubbels .Wilanie het teen England verloor en Janre het gewen en hul het hul dubbels gewen.
 
 
Wilanie:Toernooie
Wilanie en Janre het ook die vakansie die Graaff Reinett OP Mini Reeks 6  gespeel en die toernooi oorheers. Janre het die Mans Ope gewen en Wilanie het die Vroue Ope gewen n baie mooi uitslag vir Framesby.Die toernooi het plaasgevind v d 9 tot die 11 de Julie,                       Verder het n baie groot eer Wilanie op 15 te beurt geval ek beskou dit as een v d beste prestasies v haar loopbaan.Wilanie is gekies om Oostelike Provinsie Senior Span te verteenwoordig. Slegs 4 mans en vroue en sy is die enigste Junior hul speel 26 Julie teen SWD in die Baai en die naweek v d 15-17 Aug speel sy in n Senior Interpro vir OP teen WP en Boland op Oudtshoorn. Ons is baie dankbaar vir die groot geleentheid wat net so goed is as n SA Skole Prestasie.                              

UITSLAE 25 - 26 JULIE

Skaak:

A - span        wen    Lawson Brown        4½ - 2½

B - span        verl     St. Dominic's           0 - 7

 

Dogtershokkie vs DSG:

Beginners     gelykop                     1 - 1

o.16 A            verloor                      0 - 6

3des               verloor                      0 - 1

2des               verloor                      0 - 1

1stes              verloor                      0 - 5

 

Netbal vs DSG:

O/19A Wen 20-19
O/19B Wen 25-9
O/19C Wen 23-9
O/19D Wen 17-4

O/16A Wen 32-5
O/16B Wen 16-1
O/16C Wen 18-1
O/16D Wen 18-5

O/14A Wen 28-9
O/14B Wen 11-4
O/14C Wen 6-2
O/14D Wen 9-0

 

Rugby vs Noord-Kaap:

o.14 A            wen                            27 - 5

o.15 A            wen                            20 - 0

o.16 A            wen                            11 - 10

2de                 gelykop                     22 - 22

1ste                wen                            36 - 24

 

Muurbal:

1 B                  wen                Muir                           10 - 3

2 A                  wen                1ste meisies             15 - 5           

2 B                  wen                Global Academy     15 - 4

3 A                  wen                Harvest                     12 - 9

3 B                  verloor          VP                               6 - 9

4 A                  wen                VP                               12 - 3

4 B                  wen                Alexander Road      12 - 6

 

Landloop:

Ons laaste landloopliga by Newton was definitief die hoogtepunt van die seisoen. Aan die einde van die seisoen het ons al 6 ouderdomsgroepe se spankompetisies verower. Dit is die eerste keer in Framesby se landloopgeskiedenis dat ons daarin kon slag om al 6 spankompetisies te wen.

Die volgende atlete het onder die eerste 3 in hul ouderdomsgroepe geëindig:

UITSLAE TEEN BRANDWAG

Sportdag vs Brandwag, 7 Junie 2014:

Netbal:

O/14A verloor 6-20

O/14B verloor 8-17

O/14C wen 12-4

O/14D wen 8-4

 

O/16A verloor 17-24

O/16B wen 25-15

O/16C wen 19-7

O/16D wen 16-8

 

O/19C verloor 15-21

O/19B verloor 18-19

O/19A verloor 24-26

 

Rugby:
o.14 A:             wen                 58-7
o.14 B              gelykop            vs Kuyga: 17-17
o.15 A:             verloor            12-14
o.15 B:             verloor            12-21
o.16 A:             wen                 29-20
o.16 B:             wen                 24-17
4de:                 verloor            5-12
3de:                 wen                 19-8       
2de:                 wen                 34-13
1ste:                verloor            29-32

Dogtershokkie:

 

Beginners        verloor            0 - 4

o.16 A              wen                 2 - 0

o.16 B              verloor            1 - 3

o.16 C              gelykop            0 - 0

o.16 D              verloor            0 - 2

3des                 verloor            0 - 1

2des                      gelykop                                0 - 0

1stes                wen                 1 - 0

UITSLAE TEEN MARLOW

Rugby vs Marlow:
14A:                            wen                35-6
14B:                            wen                31-0
15A:                            gelykop          12-12
15B:                            wen                14-7
16A:                            wen                14-5
16B:                            wen                27-24
5des                           verloor            5-36   
4des                           verloor            0-44                                     
3des                           verloor            0-31
2des                           verloor            3-22 
1stes                           verloor            12-25

SPORTUITSLAE - 10 MEI

Sport vs Otto du Plessis:Saterdag, 10 Mei 2014

 

Netbal:

o.14 A        wen            16 - 3

o.14 B        wen            15 - 4

o.14 C        wen            12 - 7

 

o.16 A        wen            36 - 5

o.16 B        wen            28 - 7

o.16 C        wen            22 - 5

o.16 D        wen            17 - 5

 

o.19 A        wen            50 - 11

o.19 B        wen            42 - 5

o.19 C        wen            19 - 4

 

Rugby:

o.14 A        wen            47 - 0

o.14 B        wen            44 - 0

o.15 A        wen            32 - 5

o.15 B        wen            42 - 5

o.16 A        wen            52 - 10

3de             wen            17 - 3

2de             wen            27 - 5

1 ste           wen            81 - 0

 

 

Dogtershokkie vs Riebeek College: 10 Mei 2014

 

o.16 B                  verloor                 1 - 3

o.16 A                  wen                      3 - 0

2de                      wen                      4 - 0

1ste                     verloor                 0 - 1

 

Seunshokkie: 10 Mei 2014

 

o.16 A                  gelykop      teen            Nico Malan                   2 - 2

1ste                     verloor       teen            Westering           0 - 3

 

 

 

Muurbal: 9 Mei 2014

1 M             vs               Pearson              verloor       9 - 11

2 B             vs               Westering           verloor       3 - 15

3 A             vs               Kirkwood             wen            13 - 3

4 A             vs               Kirkwood             wen            15 - 2

5A              vs               Framesby 5B      verloor       6 - 8

 

 

Tennisuitslae:

 

Dogters:

3 A             vs               Humansdorp Sekondêr                  wen            8 - 2

1 A             vs               Despatch                               gelykop      6 - 6

 

Seuns:

3 A             vs               Alexander Road                    wen            8 - 2

2 A             vs               Linkside                                  wen            10 - 0

1 A             vs               Grey                                        verloor       2 - 8

 

# Wilanie van Zyl het 26 tot 28 April aan die OP Brian Bands Toernooi deelgeneem vir Meisies 16 en onder. Sy het F Crouse van Graaf Reinette in die finaal geklop 6-0 en 6-0

SKAAK

16 Mei 2014

A-span                gelykop      t         Despatch            3 - 3

B-span                verloor       t         Ethembeni          2 - 4

TOP PRESTEERDER BY DESPATCH KUNSTEFEES

BY

Die gesogte Despatch Kunstefees wat jaarliks aangebied word, is onlangs afgehandel.  Vanjaar is daar ongeveer 2000 items opgevoer waaraan meer as 3500 leerders van regoor die provinsie deelgeneem het.

 

Uit eie bodem het Caitlin Garbers uitstekend gevaar en met ‘n goud en ‘n dubbel goud in die Voordrag-kategorie weggestap.  Hierdie besondere prestasie het verseker dat sy na die prestige aand genooi is, waar sy, na nog ‘n uitstekende optrede as die TOP senior leerders in Voordrag-kategorie bekroon is.

 
Baie geluk Caitlin!!

read more...
 May 28, 2014
Comments (0)

OP KRIEKET

BY Site Admin

Baie geluk aan Stefan Tait en Anru Emiljo wat ondersekidelik in die OP 0/18 en o/17 spanne ingesluit is. 

 

In dieselfde asem moet ons simpatie betuig tenoor ander seuns wat teen die Engelse "mag" van Grey, St Andrews, Kingswood ens. moet "veg".  Dis tragies dat die Oos-Kaap kampioene, FRAMESBY, net twee provinsiale spelers het nadat hulle die genoemde Engelse skole op hulle neuse laat kyk het.  Behalwe dit, het FRAMESBY ook vanjaar reeds met skole soos Paarl Gim, Noord-Kaap, Diamantveld ook afgereken.

 

Dit maak julle insluiting nog soveel beter Stefan en Anru.  Weereens geluk!!

read more...
 October 22, 2013
Comments (0)
General

FRAMESBY BIED WISKUNDE KONGRES AAN!

BY Site Admin

Die afgelope naweek het Framesby in samewerking met Solidariteit Helpende Hand en die VAW - Vereniging vir Afrikaanse Wiskunde-onderwysers n baie suksesvolle wiskunde kongres aangebied. Onderwysers van regoor die Kaapprovinsie het die geleentheid bygewoon.
Dr. Gerrit Stolz van UP en Dr. Johan Hugo van NMMU was van die sprekers wat by die kongres opgetree het en bygedra het tot die sukses van hierdie eerste kongres van sy soort in die Oos-Kaap.
Nuwe en innoverende tegnologie vir die wiskunde-klaskamer is ook by die geleentheid bespreek.
Groot dank en waardering gaan aan Mnre Ruan Kapp en Hein van Niekerk vir hulle bydrae tot die reelings en hulle optrede as sprekers.

read more...
 October 14, 2013
Comments (0)
General

NOG TWEE PROVINSIALE VERTEENWOORDIGERS UIT FRAMESBY

BY Site Admin

Baie geluk aan Marlise Erasmus en Simoné Stander wat in die OP o/19 Dogterskrieket-span ingesluit is.  Framesby is trots op julle en wens julle alle sterkte toe met die voorbereiding wat voorlê.

read more...
 October 08, 2013
Comments (0)
General

FRAMESBY ATLETE PRESTEER

BY Site Admin

Framesby se atlete het uitstekend gevaar by die afgelope Saterdag, 5 Oktober, se Ateliekbyeenkoms in Bloemfontein wat deur Grey College aangebied was.

 

16 van Framesby se atlete het deelgeneem teen van die Top Skole in Suid-Afrika soos Paul Roos, Affies, Eldoraigne, Outeniqua ens. en het met 7 silwermedaljes huistoe gekom wat ‘n merkwaardige prestasie is.

 

Medaljewenners:

Anneke Kapp           -                       Gewigstoot en Diskus

Tinita Gerber             -                       Paalspring

Merika Miles              -                       Spiesgooi

Grant Collins                        -                       Hoogspring

Malan Marais            -                       Gewigstoor en Diskus

 

Anneke het ook ‘n 14de en 16de plek op die Top 50 beste prestasies van die byeenkoms vir haar gewigstoot en diskus items behaal.

read more...
 October 07, 2013
Comments (0)
General

FNL-byeenkoms

UITSLAE

Die derde FNL-atletiekbyeenkoms het gedurende die laaste Vrydag van die vakansie plaasgevind. Daar was aansienlik minder Framesby-deelnemers en dit ons uislae beslis benadeel. Nogtans het die atlete wat wel deelgeneem het, hul besonder goed van hul taak gekwyt.

Ons het 4 goue, 3 silwer en 3 brons medaljes verower. Die volgende atlete het goue medaljes verwerf:

Anneke Kapp               -           dikus: do/19

Lara de Bloe                -           3000m: do/17

Dewet Erasmus           -           spiesgooi: So/17

Bjorn Ferreira:            -           1500m: so/15

FNL-4 UITSLAE

Die 4 de FNL het Vrydag, die 30 ste Oktober, by die Oval plaasgevind. As gevolg van die eksamen raak die Framesby-deelnemers al hoe minder. Ons het nietemin 6 eerste plekke, 7 tweede plekke en 9 derde plekke verower.

Die volgende atlete het eerste plekke verower:


Lara de Bloe - 1ste- do/15- 1500m

Vicky Oelofse - 1ste-do/17- 1500m

Anneke Kapp - 1ste-do/19- gewigstoot

Roelof Roodt - 1ste- so/19- diskus

Tishian Viljoen - 1ste- so/15- hoogspring

Alexander Palm -1ste- so/17- driesprong

interhuis 2016

BAIE GELUK AAN:

* HUIS VIS wat die AANKOMSBEKER gewen het.

* HUIS KRIT  wat die SANGBEKER EN DIE ATLETIEKBEKER  gewen het

REKORDS:

Daar is altesaam 10 nuwe rekords opgestel. Die afgelope 21 jaar vind die interhuis op Framesby se grasbaan plaas.

* Johan van Biljon het 3 nuwe rekords in die so/14-afdeling opgestel.

- Diskus- 44,12

- Gewigstoot- 14,27 - albei items se afstande oortref die kwalifiserende standaarde vir die SA

                                         Kampioenskappe

- Hamergooi- 27,10

* Anneke Kapp- nuwe rekord in die do/19 -diskus- 39,56

 * Leslie Sharp - nuwe rekord in die so/19 -verspring- 6,43

* Lara de Bloe- nuwe rekord in die do/15- 3000m- 11:45,1 ( Dis 'n nuwe item)

* Melissa Hamilton- nuwe rekord in die do/14- 3000m- 13:27,3 ( nuwe item)

* Dewet Erasmus- nuwe rekord in die so/16- spiesgooi: 50,18. Dit is die eerste keer in jare dat 'n seun van Framesby verder as 50m gooi.

* Vicky Oelofse- nuwe rekord in die do/16 - 1500m- 5,05,2

 

*Maneeb Jeftha-  ewenaar die ou rekord in die s0/14 - 100m wat reeds in in 2002 opgestel    is- 11,9

MEESTE PUNTE INGESAMEL:

Daar is baie atlete wat ons verskeie kere deur die wenpaal sien beweeg het en baie punte vir hul spanne ingesamel het. Die 5 atlete wat die meeste punte ingesamel het, is:

DOGTERS:

POS

NAAM EN VAN

PUNTE

5

Kayla Ferreira

28

 

4

Monique Ferreira

35

3

Bridget Hart

38

2

Melissa Hamilton

47

1STE

Shani Diedericks

50

 

 

SEUNS:

POS

NAAM EN VAN

PUNTE

4

Tishian Viljoen, Ian Gerber en Janno AggenbaG

37

3

Tiaan Smith en Alexander Palm

41

2

Ruan Reinhardt

49

1STE

Lesley Sharp

64

 

* Baie geluk aan Leslie Sharp en Shani Diedericks  wat die meeste punte ingesamel het.

 

 Vir die volgende 4 bekers word punte volgens die APE-tabelle bereken. 'n Atleet se beste drie items tel om vir die beker in aanmerking te kom.

JUNIOR VICTRIX LUDORUM: Caylin Scheepers

JUNIOR VICTOR LUDORUM: Maneeb Jeftha

SENIOR VICTRIX LUDORUM: Anneke Kapp

SENIOR VICTOR LUDORUM: Leslie Sharp

framesby 50 feesviering: kultuur dinee

KALEIDOSKOOP VAN KLANK EN KLEUR

Leierskap

Framesby Hoofleiers 2014/15

V.L.N.R. Annchen Bosch - Onder-hoofdogter, Anel Gerber - Hoofdogter, Andre Lategan - Hoofseun en Jurgens Viljoen - Onder-hoofseun

V.L.N.R. Annchen Bosch - Onder-hoofdogter, Anel Gerber - Hoofdogter, Andre Lategan - Hoofseun en Jurgens Viljoen - Onder-hoofseun

"ROAD TO T20 WARRIORS FINALS!!"

Uitslae nadat Framesby as PE Skolekampioene gekroon is...

1ste span krieketuitslag T20 Uitkloptoernooi

 

OP Semi-finaal vs St. Andrews – Dinsdag, 12 Februarie

 

St. Andrews kolf eerste en word uitgeboul vir 85 lopies.

Beste boulers: Owen Morake 3/13 en Stefan Tait 2/15

 

Framesby behaal 86/2 in 15.2 beurte.

Beste kolwers: Brendon Jordan 40* en Tiaan Potgieter 31

 

Framesby wen met 8 paaltjies.

 

OP Finaal vs Daniël Pienaar – Dinsdag, 13 Februarie

 

DP kolf eerste en behaal 84 almal uit.

Beste boulers: Stefan Tait 3/15 ; Jacques de Preez 2/16 en André Lategan 2/3

 

Framesby behaal 88/4

Beste kolwers: Anru Emiljo 27 en Ernst Stapleberg 22*

 

Framesby wen met 6 paaltjies en dring deur na Franchise finaal vs Langenhoven Gim in Oudtshoorn.

 

 

 

Framesby teen Langenhoven Gimnasium (20/20)

 

Langenhoven Gimnasium :         87 vir 8           (20 Beurte)

Beste Boulers:          Jacques du Preez                2 vir 23           (4 Beurte)

Ernst Stapelberg                  3 vir 13           (4 Beurte)

                                    Stefan Tait                             1 vir 6 (4 Beurte)

Framesby:                                       91 vir 7           (18.3 Beurte)

Beste Kolwers:        Tiaan Potgieter                     31

                             Ernst Stapelberg                  22 nie uit

 

Framesby wen met 3 paaltjies

 

Framesby teen Hudson Park (20/20)

 

Hudson Park :         53 vir 9           (20 Beurte)

Beste Boulers:          Jacques du Preez                2 vir 5             (4 Beurte)

Ernst Stapelberg                  1 vir 9             (4 Beurte)

                                    Stefan Tait                             1 vir 10           (4 Beurte)

                                    Juanre Roberts                    3 vir 6             (4 Beurte)

Framesby:               54 vir 4           (11.3 Beurte)

 

Framesby wen met 6 paaltjies

1ste Span 2012 / 13

1ste span krieket

FRAMESBY ONOORWONNE!!

PEARSON / TWIZZA TOERNOOI

Donderdag, 6 September 2012:

 

Pro 20 vs Victoria Park

 

Framesby kolf eerste en teken 153/5 aan.

Beste kolwers: Anru Emiljo 65 & Tian Potgieter 33

 

VP word uitgeboul vir 62

Beste boulers: Stefan Tait 4/17 en Jade Ellis 3/6

 

Framesby wen met 91 lopies

 

 

Vrydag, 7 September 2012:

 

Onpeberkte beurte vs Union

 

Framesby kolf eerste en teken 342/9 aan.

Beste kolwers: Anru Emiljo 153 ; André Lategan 65 ; Stefan Tait 55*

 

Union word uitgeboul vir 90.

Beste boulers: Juandré Robberts 5/25 en Rikus Zaayman 2/11

 

Framesby wen met 252 lopies

 

 

Saterdag, 8 September 2012:

 

45 beurte vs Marlow

 

Framesby kolf eerste en teken 269 lopies aan.

Beste kolwers: Rihaldo Swanepoel 41 ; Jacques du Preez 50 ; Anru Emiljo 30

 

Marlow word uitgeboul vir 131

Beste boulers: Jonty Nel 4/20 en Rikus Zaayman 3 /19

 

Framesby wen met 138 lopies

FRAMESBY PRESTEER TEEN SA SE TOP 10 SKOLE

FRAMESBY UITSLAE VIR DIE 2012/13 SEISOEN

Framesby teen Alex(20/20)

Alex: 96/4                (20 Beurte)

Beste Boulers: Juanré Roberts    2 vir 6            (4 Beurte)

                            Jade Ellis               1 vir 3             (2 Beurte)

Framesby:  97/3                (15.2 Beurte)

Beste Kolwers: Rihaldo Swanepoel        34

                            Anru Emiljo                      24

                            Brendon Jordan              21

Framesby wen met 7 paaltjies

 

Framesby teen Despatch(20/20)

Framesby:   181/3                          (20 Beurte)

Beste Kolwers:         Rihaldo Swanepoel                       70

                                    Tiaan Potgieter                     55

                                    Brendon Jordan                   26       

                           

Despatch:  95 Almal uit               (17 Beurte)

Beste Boulers: Johnte Nel                        3 vir 24           (4 Beurte)     

                            Rikus Zaaiman    3 vir 15           (3 Beurte)                             

Framesby wen met 86 lopies

 

 

 

 

Noordkaap Toernooi

September

Framesby krieket uitslae 2012

Framesby teen Jeugland(20/20)

Jeugland :   135/5              (20 Beurte)

Beste Boulers: Lee – Owen Morake        3 vir 11           (3 Beurte)

                           

Framesby:  138/5              (17.2 Beurte)

Beste Kolwers: Rihaldo Swanepoel        44

                            Tiaan Potgieter                53

                           

Framesby wen met 5 paaltjies

 

Framesby teen Noordkaap(Tyd krieket)

Framesby:   326 almal uit                         (65 Beurte)

Beste Kolwers:         Anru Emiljo               146 nie uit

                                    Stefan Tait                 41

                                    Johnte Nel                34                               

           

Noordkaap: 251/7                                                 (55 Beurte)

                                               

Wedstryd onbeslis(Geen uitslag)

Uitstekende dag van krieket

 

 

Framesby teen Potch Gimnasium(45 Beurte)

Potch Gimnasium: 136 almal uit                        (30 Beurte)

Beste Boulers:        Lee – Owen Morake            5 vir 34           (9 Beurte)

                                    Rikus Zaaiman                     4 vir 16           ( Beurte)

Framesby:              137/3              (31.2 Beurte)

Beste Kolwers:        Rihaldo Swanepoel                        57 nie uit

                                   Stefan Tait                             20 nie uit

                                    Tiaan Potgieter                    24

 

Framesby wen met 7 paaltjies

 

Framesby teen Outeniqua (40 Beurte)

Framesby:   227 almal uit (40 Beurte)

Beste Kolwers:         Rihaldo Swanepoel                       74 (77 balle)

                                    Anru Emiljo                           24 (26 balle)

Ryan Bennin                                    28 (29 balle) 

                           

Outeniqua:  221 almal uit            (40 Beurte)

Beste Boulers:          Lee – Owen Morake           2 vir 51           (8 Beurte)

                                    Stefan Tait                             1 vir 32           (8 beurte)      

                                   Rikus Zaaiman                     1 vir 22           (8 Beurte)                             

Framesby wen met 6 lopies

Framesby teen DP(20/20)

Daniel Pienaar:       108/7             (20 Beurte)

Beste Boulers:        Stefan Tait                            4 vir 20           (4 Beurte)

                                    Jacques du Preez                1 vir 8             (4 Beurte)

Framesby:              109/4              (19 Beurte)

Beste Kolwers:        Anru Emiljo                           36 nie uit

                                   Stefan Tait                             26 nie uit

                                    Tiaan Potgieter                    26

 

Framesby wen met 6 paaltjies

 

Framesby teen Adelaide Gim (20/20 Beurte)

Framesby:                148/6                          (20 Beurte)

Beste Kolwers:         Tiaan Potgieter                    49

                                    Jacques du Preez               20 nie uit

Ryan Bennin                                    21       

                           

Adelaide;                  72 almal uit               (20 beurte)

Beste Boulers:         Jacques du Preez               3 vir 9             (3 Beurte)

                                    Stefan Tait                             2 vir 13           (4 beurte)      

                                    Rikus Zaaiman                    1 vir 3             (4 Beurte)                             

Framesby wen met 76 lopies

 

 

Framesby teen Grey 3des(20/20)

Grey:                        76 almal uit               (20 Beurte)

Beste Boulers:        Stefan Tait                            2 vir 10           (3 Beurte)

                                    Jacques du Preez                2 vir 14           (4 Beurte)

                                    Juanré Roberts                   2 vir 10           (4 Beurte)

 

Framesby:              78/4                            (16 Beurte)

 

Beste Kolwers:        Tiaan Potgieter                     24 nie uit

 

Framesby wen met 6 paaltjies

Framesby teen Winterberg Semi-Finaal(20/20)

Winterberg:            37 almal uit               (19 Beurte)

Beste Boulers:        Rikus Zaaiman                    2 vir 0             (4 Beurte)

                                    Stefan Tait                             3 vir 9             (4 Beurte)

                                    Johnte Nel                            3 vir 5             (3 beurte)

 

Framesby:              78/4                            (16 Beurte)

 

Beste Kolwers:        Ryan Bennin                                    18 nie uit

 

Framesby wen met 8 paaltjies

 

 

 

Framesby teen Grens HS FINAAL (20/20 Beurte)

Framesby:                175/4                          (20 Beurte)

Beste Kolwers:         Tiaan Potgieter                    28

                                    Anru Emiljo                          72 nie uit

Stefan Tait                             23 nie uit      

                           

Grens HS;                 85/5                            (20 beurte)

Beste Boulers:        Jacques du Preez                0 vir 6             (4 Beurte)

                                    Juanré Roberts                   2 vir 10           (4 Beurte)

                                    Stefan Tait                             1 vir 7             (3 beurte)      

                                                           

Framesby wen met 90 lopies

Framesby teen DP(40 Beurte)

Daniel Pienaar:       58 Almal uit             (27 Beurte)

Beste Boulers:        Jacques du Preez               4 vir 11           (6 Beurte)

                                    Juanré Roberts                   3 vir 14           (7 Beurte)

                                    Stefan Tait                             2 vir 10           (6 Beurte)

 

Framesby:              59/0                (6 Beurte)

Beste Kolwers:        Tiaan Potgieter                     52 nie uit

 

 

Framesby wen met 10 paaltjies

 

Framesby teen Affies(tyd krieket)

AFFIES:                    214/9                        (70 Beurte)

Beste Boulers:        Jacques du Preez               1 vir 25           (10 Beurte)

                                    Stefan Tait                             5 vir 24           (15 Beurte)

 

Framesby:              213 ALMAL UIT      (50 Beurte)

Beste Kolwers:        Tiaan Potgieter                     40

                              Anru Emiljo                 41

                                                      AFFIES WEN MET 1 LOPIE

 

Framesby teen Selborne(tyd krieket)

Framesby:                216                             (65 Beurte)

Beste Kolwers:         Tiaan Potgieter                    37

                                    Jacques du Preez               47

Stefan Tait                             41       

                           

Selborne;                  74 almal uit                           (36 beurte)

Beste Boulers:        Ernst Stapelberg                  2 vir 16           (10 Beurte)

                                    Juanré Roberts                   5 vir 10           (10 Beurte)

                                    Stefan Tait                             2 vir 8             (4 beurte)      

Framesby wen met 142 lopies

 

 

 

Framesby teen Grey College(50 beurte)

 

Framesby:                139 vir 9                                (50 beurte)

Beste Kolwers:         Ernst Stapelberg                  51 nie uit

           

Grey college;           141 vir 3                                (40 beurte)

Beste Boulers:        Ernst Stapelberg                  1 vir 21           (10 Beurte)

                                    Stefan Tait                             0 vir 18           (9 beurte)      

Grey college wen met 7 paaltjies

 

Framesby teen Glenwood(20/20)

Glenwood:              129/7                         (20 Beurte)

Beste Boulers:        Juanre Roberts                   2 vir 13           (4 beurte)

                                    Stefan Tait                             2 vir 10           (4 Beurte)

 

Framesby:              126 vir 7

Beste Kolwers:        Anru Emiljo                   59

Glenwood wen met 3 lopies

AKADEMIESE TOP 20 - DESEMBER 2014

GRAAD 12


1Ashton Moran91.2%
2Chanell McDonald86.5%
3Tania van Wyk86.3%
4Chemaine van Wyk85.5%
5Rihaldo Swanepoel83.7%
6Jolani Last83.3%
7Frederick du Toit82.2%
8Carla Niksch79.8%
9Nadine Saayman79.2%
10Shirley Nelson77.7%
10Natasha Landsberg77.7%

 

 

Ons personeel

Picture1

OP VERTEENWOORDIGERS

0/19 Dogterskrieket

Baiegeluk aan die volgende meisies wat in die OP 0/19 dogterskrieketspan ingesluit is:-

 

Marlise Erasmus, Anneke Kapp, Kyla Pretorius en Simoné Stander.

 

Knap gedaan en sterkte met die program wat voorlê!!

MATRIEKUITSLAE 2012

TOP 10 V.L.N.R.

Riccardo Swanepoel(95.2%), Angelique Koen(93.7), Sorika Tait (92.7), Marissa Postma (92.5%), Gerhard Bekker (89.7)

Frankie Gill (89%), Jani Deyzel (88.3), Lené Kotzé (87.3%), Petri Last en Lisa-Mari Victor (86.3%)

victor lisa mar
last petri
kotz len
deyzel jani
gill frankie
bekker gerhard
tait sorika
postma marissa
swanepoel riccardo
koen angelique

AKKOMMODASIE

KONTAKBESONDERHEDE:


Pieter-Uys Barnard


Tel. 041 3603362


Epos: navrae@huisframesby.co.za


Webtuiste: www.huisframesby.co.za


2013 MONITORBESTUUR WORD INGEHULDIG

DR JONATHAN JANSEN DIE GASSPREKER

Nie net kan hy praat nie, maar

Nie net kan hy praat nie, maar "bliksem" (Dr Jansen se eie woorde), kan hy klavier speel!!

Vise-kanselier en rektor van die Universiteit van die Vrystaat boei leerders, onderwysers en ouers met 'n motiverende toespraak

Vise-kanselier en rektor van die Universiteit van die Vrystaat boei leerders, onderwysers en ouers met 'n motiverende toespraak

AKSIE-NETBAL

Vir die laaste 12 weke van 2012 het ons meisie aan ’n baie strawwe aksienetbaltoernooi deelgeneem en het hulle teen senior klubspanne, universiteitspanne en ander skoolspanne gekompeteer.

 

Ten spyte van eksamens het hierdie groep dogters elke Dinsdagaand hulle wedstryde gespeel en is ons baie trots op hulle vertonings.

Die "Tiny Tots" soos hulle bekend staan in die toernooi het almal verras en 4de plek behaal. uit ’n totaal van 27 spanne 

 

’n Uitstekende julle!!!  Ons glo dit was net die begin van ’n wonderlike 2013 seisoen.

NETBAL

WENNERS VAN DIE EERSTE "FAST 5" TOERNOOI

Img5906

Die eerste skole "Fast 5" netbaltoernooi is die afgelope naweek by Despatch aangebied waar Framesby as kampioene gekroon is.

 

Die uitslae was as volg:

Framesby 30 - Collegiate 6

Framesby 32 - DF Malherbe 4

Framesby 17 - Nico Malan 12

Framesby 24 - Despatch 16

 

Die span V.L.N.R:  Zahn du Plessis, Marlindi Jordaan (K), Christine Bosch, Elitia Rautenbach (O/K), Bianca Marais en Zandri Ras.

Voor: Mev. A Rautenbach (Afrigter)

FRAMESBY SE PROVISIALE VERTEENWOORDIGERS

img3373

0/14 NETBAL

Framesby 0/14A netbalspan was vanjaar onoorwonne in die liga.  Baie geluk aan die afrigters en elke dogter wat deel was van die span.

Trots om Afrikaans te wees

Die Burger 23/8/2012

Interskole laat hart warmklop van trots

Ek en my man was bevoorreg om Saterdag die interskole-sportdag tussen
die Hoërskool Framesby en die Hoërskool Nico Malan op Framesby se
sportvelde by te woon.  Wat ’n ongelooflik positiewe ervaring was dit nie!  Ons as besoekers het gesit oorkant die hoofpaviljoen, waar die skole se leerders ook was, en kon deurentyd al die aktiwiteite op die paviljoen gadeslaan.

 

Hoe pragtig het albei skole se leerders in hul netjiese uniforms gelyk.
My hart het geswel van trots om hierdie twee skole se gedissiplineerde
en vrolike klomp kinders dop te hou.  Die atmosfeer op die paviljoene, ook waar ons gesit het, was so gemoedelik,
met die pragtigste sportmangees onder almal.
Ons is Nico Malan-ondersteuners, met ’n kleinseun wat eerstespan-rugby
vir sy skool gespeel het, en het toevallig tussen ’n klomp Framesby-ondersteuners gesit.

 

Die gemoedelike geskerts met mekaar en wedersydse applous vir elke
mooi beweging, of dit nou van Framesby of Nico Malan was, het my
hart warm laat klop.

 

Ons is daar weg met ’n gevoel, soos Framesby se skoolhoof dit gestel het,
dat sport geseëvier het.  Mag hierdie gesindheid bly voortleef en ons sien daarna uit om hopelik volgende jaar weer hierdie mooi geleentheid by te woon.

 

Trotse ouma
Jeffreysbaai

Anru Emiljo en Staphan Tait word deur De Wet Barry gelukgewens met hul insluiting in die OP Krieketspan

img4094renamed17088
img4140

Juanré Roberts - 1ste span kaptein

NOG ’N TOP PRESTASIE

FRAMESBY T20 - 4DE IN DIE LAND!!

Na pas afgelope Coca-Cola T20 Skole-reeks in Stellenbosch, beklee ons die 4de plek op die skole ranglys in Suid-Afrika.

 

Sien volle berig oor die prestasie op ons Sportblad"!

Die admin personeel

Picture2

TOP MATRIEKKANDIDAAT VIR 2012

Framesby spog weer met uitstekende matrieksuitslae.  ’n Slaagsyfer van 99.5% en 20 A gemiddeldes maak ons baie trots.

 

Ons is ook besonder trots op RICCARDO SWANEPOEL wat die tweede hoogste punte in die Oos-Kaap behaal het.

 

 

 

WETENSKAP

Harmony Gold Wiskunde Olimpiade

Baie geluk aan die volgende leerlinge wat baie goed presteer het in die tweede rondte van hierdie kompetisie:

*Maryke de Jager, Tiaan Fourie en Andrew de Jager wat aldrie as “goed” geklassifiseer is.

*Frankie Gill, Bernhard Niksch en Christo van Heerden wat “uitstekend” behaal het.

*Petri Last en Lizelle Botha presteer uitmuntend deur die top 100 in onderskeidelik die senior en junior afdelings te haal en uitgenooi te word na die derde en finale rondte op 6 September. Wel gedaan!

VOORTREKKERS

San-Mari Breytenbach is verkies as Gebiedsjeugleier van Voortrekkers Oos-Kaap.  Wat die prestasie besonder maak is die feit dat daat jaarliks slegs een gebiedsleier uit elke streek (nl. Noord-Kaap, Wes-Kaap en Oos-Kaap verkies word.

 

Ons wil vir haar alle sterkte toewens vir haar termyn as Gebiedsleier wat van Augustus 2012 to Augustus 2013 sal duur.

20141031152402
20141125122523
20141125122700
20150313160549

Vinnige Navraag

Voltooi en stuur

Kontak Inligting

Hoërskool Framesby

Fisiese Adres: 

Cornelialaan, Framesby
Port Elizabeth
6001

  

Posadres:

Posbus 28065
Sunridgepark, 6008

 

Kontak:
Tel: (041) 360 1257
Faks: (041) 360 7787

E-pos: bemarking@framesby.co.za  

 

Internet:

Facebook: Hoërskool Framesby

Twitter

Belangrike Inligting

Vinnige skakels

Vakkeuses

Ons Prospektus

Kultuur Rooster

Naweek Sport Rooster

Eksamen Roosters

Vraestelle Gr 9 & 11

OK / Close