OK / Close
"WAAR POTENSIAAL VERWESENLIK WORD!"
  041 360 1257

uitslae vir die week geeindig 04 junie 2016

NETBAL vs BRANDWAG

 

0/14 A wen     18-10

0/14 B wen     14-10

0/14 C wen     17-3

0/16 A verloor 10-24

0/16 B verloor  8-14

0/16 C verloor  7-14

0/16 D wen     15-2

0/18 A verloor  24-25

0/18 B verloor  12-18

0/18 C wen     17-5

0/18 D wen     12-9


RUGBY vs BRANDWAG


0/14 A  wen   24-0

0/14 B  wen   65-3

0/15 A  verl    0-17

0/15 B  wen   17-12

3de      wen   23-14

2de      wen   22-5

1ste     verl    21-22

uitslae vir die week geeindig  28 mei 2016

 

Hokkie vs Cradock:


Dogters:

 

14 A               wen              2 – 0
16 A               wen              3 – 0
2de                gelykop         0 – 0
1ste               verloor          0 – 1

 

Seuns:

 

16 A               wen              6 – 0
1ste               wen              4 – 2
 
Rugby vs Marlow:

 

14 A               wen              32 – 8
14 B               wen              65 – 0
15 A               wen              47 – 5
15 B               wen              17 – 12
16 A               gelykop         20 – 20
16 B               verloor          5 – 38
5de                verloor          15 – 29
4de                verloor          13 – 41
3de                verloor          18 – 38
2de                verloor          13 – 24
1ste               wen              32 – 28

UITSLAE VIR DIE WEEK GEEINDIG 22 MEI

Netbal vs Lawson Brown:
o.16 C           wen                12 – 7            teen                LB o.16 A
o.16 D           wen                12 – 2            teen                LB o.16 B
o.14 C           wen                12 – 8            teen                LB o.14 A
o.14 D           wen                20 – 2            teen                LB o.14 B
 
Netbal vs DF Malherbe:
o.14 C          wen                20 – 0
o.16 C          wen                14 – 4
 
Netbal van Sportdag by McLachlan Hoërskool


0/14 A & 0/16 A wen al hul wedstryde.
0/14 B & 0/16 B gemengde resultate.
 
Netbal Oos-Kaap Uitslae:
Die volgende dogters van Hoërskool Framesby verteenwoordig die Oos Kaap in die verskeie spanne:

  1. Juanita van Tonder – 0/14 A (Winter Games – Durban)
  2. Kelsey Meyer – 0/14 B (Rhino Week – Van der Byl Park)
  3. Mijaune Smith – 0/15 A (All Ages – Boksburg)
  4. Lané Ingram – 0/16 B (Rhino Week – Van der Byl Park)
  5. Imke Rautenbach – 0/16 C (Rhino Week – Van der Byl Park)
  6. Carla Viviers – 0/18 (All Ages – Boksburg)
  7. Bridget Hart – 0/18 (All Ages – Boksburg)
  8. Jessica Serfontein – 0/18 (All Ages – Boksburg)

Me Twane Nel is die afrigter van die o.18 span!
 
Netbal “Challenge Uitslae”:
Die volgende spanne is die P.E Distrik Kampioene:

  1. Framesby 0/16 A
  2. Framesby 0/18 A

Albei hierdie spanne speel teen Brandwag uit vir Nelson Mandela Metro Kampioene op 4 Junie 2016 (Liga en “Challenge” wedstryd).

  1. Framesby 0/14 A kry 2de plek vir P.E distrik in die Oos Kaap.

  
Hokkie vs St. Dominic’s Priory:


Seuns:
1ste               verloor          0 – 1
o.16 A            wen              1 – 0


Dogters:
1ste                gelykop         0 – 0
2de                 gelykop         0 – 0
3de                 verloor          0 – 1               teen St.George’s
o.16 A             verloor          0 – 1
o.14 A             wen              5 – 1


* Adriaan Brink is gekies as die “Nie-reisende reserwe” vir die OP o.18 Seunshokkiespan

 
 
Tennis:


Seuns
1A                   gelykop         teen    Despatch
2B                   gelykop         teen    GLA
3B                   gelykop         teen Humansdorp
 

FRAMESBY-LANDLOOPATLETE STOOMROLLER VOORT


Die 4de liga het by Pearson plaasgevind. Ons wen die volgende spankompetisies: Do/15, do/17, so/15 en so/17. In die 0/19-afdeling het ons nie volledige spanne gehad nie.
Die volgende atlete het onder die eerste 3 geëindig:
Do/14:
Karla Scheffer- 1ste
do/15:
Lara de Bloe- 1ste
do/16:
Vicky Oelofse- 1ste- stel die vinnigste tyd van alle atlete op
Marné Olivier- 3de
 
do/17:
Chané Petzer- 1ste
Shené Delport- 2de
 
do/19:
Amorette Matthee- 3de
 
so/14:
Jurgens Boreman - 2de
Eldino van Rhyn- 3de
 
so/16:
Chad van Rensburg - 1ste
Janno Agenbag-2de
Johny Muller- 3de
 
so/19:
Ian Gerber- 1ste

performing arts

SA VERTEENWOORDIGING

SOUTH AFRICAN CHAMPIONSHIP OF PERFORMING ARTS
 
"It is my great pleasure to inform you that your student Anneke Bushby has been selected as a member of TeamSA 2016. This letter serves to confirm that she has been successfully qualified through the South African Championships of Performing Arts 2016 to represent South Africa at the World Championships of Performing Arts in Los Angeles. The Team will depart on the 5th July, 2016 to Los Angeles.


Baie geluk met hierdie besonderse prestasie en sterkte met al jou voorbereiding.  Framesby is trots op jou!!

uitslae

WEEK GEEINDIG 21 FEBRUARIE 2016

FRAMESBY- ATLETE TROEF DIE WIND EN REëN


Saterdag het die Metro-atletiekbyeenkoms by die Oval plaasgevind. Eers moes die atlete kragte meet teen die wind wat 50 km per uur gewaai en daarna het die reën en koue die atlete verder getemper.

Ons het altesaam 21 eerste plekke behaal


Die volgende atlete het 2 eerste plekke behaal:

  • Anneke  van Rooy- 100, 200 en 'n 2de plek in die 400m- do/19
  • Anneke Kapp- gewigstoot, dikus- do/19
  • Vicky Oelofse- 800, 1500- do/16
  • Chane Petzer- 1500, 3000- do/17
  • Johan van Biljon- gewigstoot, dikus- so/14

DIE VOLGENDE ATLETE HET OOK EERSTE PLEKKE BEHAAL:

  • Andre Keyser- 400h- so/17
  • Bjorn Ferreira- 1500h- so/15
  • Tishian Viljoen- driesprong en 'n 2de plek in die verspring- so/15
  • Steyn Fourie- 300h- so/14
  • Maneeb Jeftha- 400m- asook 'n 2de plek in die 400m en 'n derde plek in die 100m- so/14
  • Nicole Hamilton- 3000m- do/14
  • Kayla Ferreira- driesprong- do/15
  • Luzanne Bruyns- driesprong- ook 2de plek in 400H- do/19
  • Bridget Hart- 400H en 'n 2de plek in die 800m- do/19
  • Dewet Erasmus- spiesgooi-so/16
  • Chad van Rensburg-3000m- so/16

 

KRIEKET:

4des vs Pearson:

Pearson kolf eerste en word uitgeboul vir 57 lopies.

Framesby behaal die telling met 8 paaltjies staande.

Framesby wen met 8 paaltjies.

 

3des vs Otto du Plessis:

Framesby kolf eerste en behaal 157/2

Beste kolwer Ru-Juan Gerber met 65 lopies.

Otto word uitgeboul vir 51 lopies.

Beste bouler Corne Smuts met 3/5.

Framesby wen met 106 lopies.

 

o.14 B vs Linkside:

Framesby kolf eerste en teken 169 lopies aan.

Beste kolwer Brandon Wilkie met 54 lopies.

Linkside word uitgeboul vir 133 lopies.

Beste bouler Divan Stapelberg 3/9

Framesby wen met 36 lopies.

 

o.15 A vs Nico Malan:

Framesby kolf eerste en word uitgeboul vir 55 lopies.

Beste kolwer Justin Smith met 22 lopies.

Nico Malan word uitgeboul vir 40 lopies.

Beste bouler Tian Smith 6/17

Framesby wen met 15 lopies

 

o.14 A vs Nico Malan:

Nico Malan kolf eerste en word uitgeboul vir 14 lopies.

Beste boulers Corne Gerber 4/5 en JP Snyman 5/6

Framesby wen met 10 paaltjies.



1ste vs Nico Malan:

Nico Malan kolf eerste en word uitgeboul vir 186 lopies.

Beste boulers Tian Smith 1/21 en Gideon Coertzen 2/36

Framesby behaal 167/9 in 45 beurte.

Beste kolwer Janré Viljoen 32.

Framesby verloor met 19 lopies.

 

TENNIS:

Seuns 1C vs Muir           -          Gelykop 7 elk

Seuns 1A vs Grey          -           Verloor 3 - 11

Seuns 3 A vs Westering  -          Verloor 5 - 8

uitslae

WEEK GEEINDIG 14 FEBRUARIE 2016

PE SKOLE: ATLETIEK


Die jaarlikse PE-skole het Vrydag en Saterdag by NMMU plaasgevind. Framesby het uitstekend gevaar: 80 leerders het vir die Metro-byeenkoms gekwalifiseer- 16 atlete meer as verlede jaar.!Ons is trots op die positiewe groei  en ons hoop om volgende jaar 100 atlete by die Metro-byeenkoms te hê. Die Metro vind die 20 ste Februarie by die Oval plaas.

Framesby het altesaam 33 eerste plekke behaal.


Presteerders:

DRIE EERSTE PLEKKE:

  • Johan van  Biljon behaal 3 eerste plekke - in die gewigstoot, diskus en hamergooi. Sy beste prestasie was in die gewigstoot- 15,23m. Hy kwalifiseer vir die SA Kampioenskappe in beide items.

TWEE EERSTE PLEKKE:

DIE VOLGENDE ATLETE BEHAAL 2 EERSTE PLEKKE:

  • Janno Aggenbag: 1500m en 2000 hindernis- hy kwalifiseer in die2000 hindernis vir die SA byeenkoms
  • Bjorn Ferreira: 1500m en 1500m hindernis
  • Chane Petzer: 1500, 3000m
  • Lara de Bloe- 1500, 3000- kwalifiseer vir die SA Kampioenskappe in die 3000m
  • Anneke Kapp- diskus en gewigstoot - kwalifiseer vir  SA's in beide items
  • Anneke van Rooy- 100 en 200m eerste en in die 400m 2de

BESONDERE PRESTASIE

Ruan Smith - behaal ook n besondere prestasie- hy was eerste in die hamergooi en 2de in die gewigstoot en diskus.

 

TWEEKAMP:

Die volgende atlete  is ingesluit in die OP-span wat op 26 Maart aan die SA-byeenkoms in Bloemfontein gaan deelneem. Slegs A-spanne neem aan die SA-byeenkoms deel.

Die OP-spanlede is:

  1. Lara de Bloe
  2. Vicky Oelofse
  3. Melissa Hamilton
  4. Chane Petzer
  5. Almorette Matthee
  6. Bridget Hart
  7. Ian Gerber
  8. Janno Aggenbag

Joshua Gouws is die eerste reserwe van die 0/15-span. Baie geluk aan die atlete!

 

TENNIS:


Carli Van Onselen is gekies vir die OP -O/15 TENNIS SPAN wat  by SA SKOLE in BLOEMFONTEIN gaan deelneem vanaf 30 MAART 2016 - 3 APRIL 2016.

 

 

FIETSRY:


Mischka het die afgelope week weer Framesby en sommer die Oos-Kaap se naam hoog gehou het tydens die Suid Afrikaanse Fietry Kampioenskappe gehou te Kwa Zulu Natal.

Mischka het die silwer medalje verower met Woensdag se SA Fietsry Tydwedren en is slegs met 26 sekondes geklop deur 'n meisie van Vrystaat.

 

Mischka het die brons medalje verower met Saterdag se SA Fietsry Padwedren en het ongelooflik op die bulte gevaar - 7 strawwe bulte per rondte waarvan hulle 2 rondtes van 17 km elk moes voltooi.


KRIEKET:


o.14 B vs Westering:

Framesby kolf eerste en teken 128 lopies aan.

Beste kolwer Xander du Preez 24 lopies.

Westering word uitgeboul vir 66 lopies.

Beste bouler Divan Stapelberg 7/12.

Framesby wen met 62 lopies.

 

o.15 B vs Loyiso:

Loyiso kolf eerste en word uitgeboul vir 45.

Beste bouler Brendan Blignault 4/9.

Framesby behaal telling met al 10 paaltjies staande.

Framesby wen met 10 paaltjies.

 

4de vs Grey:

Framesby kolf eerste en behaal 121 lopies.

Grey behaal telling met 5 paaltjies plat.

Johna Draai beste bouler met 3 paaltjies.

Grey wen met 5 paaltjies.


3de vs Lawson Brown 2:

Lawson Brown kolf eerste en word uitgeboul vir 29 lopies.

Beste bouler Ru-Juan Gerber met 3/1.

Framesby behaal telling met al sy paaltjies staande.

Shandler le Roux was die beste kolwer met 20*

Framesby wen met 10 paaltjies.

 

2de vs Itembilihle 1st:

Framesby kolf eerste en teken 304/5 aan.

Beste kolwers Ru-Juan Gerber 72 , Jan Marais 56 en Roelof Roodt 45

Item word uitgeboul vir 46 lopies.

Beste bouler Pieter Scholtz 3/15

Framesby wen met 258 lopies

 

1ste span vs HS Punt:

Framesby kolf eerste en behaal 237 lopies

Beste kolwer Tian Smith 55

Punt word uitgeboul vir 72 lopies.

Beste bouler Gideon Coetzen 4/10

Framesby wen met 165 lopies

 

1ste span vs Outeniqua: T20

Outeniqua kolf eerste en behaal 87 lopies.

Beste boulers Tian Smith 2/8, Dominique Snyman 3/13, Gideon Coetzen 3/15

Framesby behaal die telling met 3 paaltjies plat.

Beste kolwer Cyrus Nieuwoudt 47*

Framesby wen met 7 paaltjies.

 

1ste span vs Boland Landbou: T20

Framesby kolf eerste en teken 86 lopies aan.

Beste kolwer Michael Steenkamp 33

Boland behaal telling met 5 paaltjies staande.

Boland Landbou wen met 5 paaltjies.


o.15 A vs HS Punt:T20

Punt kolf eerste en behaal 85/9

Beste bouler Wiehan Coetzer 2/11

Framesby word uitgeboul vir 81 lopies

Beste kolwer Jeandre Liebenberg met 16

Framesby verloor met 4 lopies

 

o.15 A vs Outeniqua:T20

Framesby kolf eerste en teken 84/6 aan.

Beste kolwer Tian Smith 33

Outeiqua word uitgeboul vir 48 lopies.

Beste bouler Justin Smith 5/3

Framesby wen met 26 lopies.

 

o.15 A vs Boland Landbou:T20

Framesby kolf eerste en teken 55/6 aan.

Boland behaal telling met 9 paaltjies plat.

Boland wen met 1 paaltjie.

 

SA JUNIOR SKERM:

Monique en Kayla Ferreira het onlangs by die SA Kampioenskappe in Kaapstad elkeen n bronsmedalje verower in die o.15 afdeling.

 

LASER RUN:

Monique Ferreira het n silwermedalje verower by die Nelson Mandelabaai Kampioenskappe wat einde Januarie gehou is.

krieket

Krieket:

o.15 A vs Grey B:

Framesby kolf eerste en word uitgeboul vir 104.

Beste kolwer Tiaan Smith 57

Grey behaal die telling met 9 paaltjies staande.

Grey wen met 9 paaltjies.

 

o.14 A vs DF Malherbe A:

DF kolf eerste en word uitgeboul vir 93

Beste bouler Tiaan Erskine met 4 paaltjies.

Framesby behaal die telling met 3 paaltjies plat.

Beste kolwer Monre van der Merwe 35*

Framesby wen met 7 paaltjies.

atletiek

SONE BYEENKOMS BY DIE OVAL

ZONE- ATLETIEKUITSLAE:

Framesby- atletiek het weer eens getoon dat hul die topatletiekskool in die Oos-Kaap is. Altesaam 152 atlete van die moontlike 170 is deur na die volgende rondte, nl. PE-skole wat eerskomende naweek, 12 en 13 Februarie by NMMU plaasvind.

Die volgende 3 atlete het 3 eerste plekke behaal:

  • Maneeb Jeftha- 100, 200, 400- so/15
  • Vicky Oelofse- 400, 800, 1500- do/16
  • Anneke van Rooy- 100,200,400- do/19
  • Tishian Viljoen- 200, Verspring, Hoogspring- so/15- is een van die veelsydigste atlete in Framesby

Die volgende atlete het 2 eerste plekke behaal:

  1. Anneke Kapp- diskus en gewigstoot- kwalifiseer vir SA's in beide items- do/19
  2. Johan van Biljon- diskus en gewigstoot- kwalifiseer vir SA's in beide items - so/14
  3. Lara de Bloe- 1500, 3000- kwalifiseer  vir SA'sin die 3000m- do/15
  4. Estiaan Steynberg- 800, 1500- so/14
  5. Caylin Scheepers- 100, 200- do15
  6. Ruan Smith- diskus, gewigstoot- so/15
  7. Dewet Erasmus- gewigstoot, spiesgooi- so/16
  8. Ruan Reinhardt- 100, 200, 2de plek in Hoogspring- so/16
  9. Chad van Rensburg- 1500, 3000- so/16
  10. Leon Vermeulen- verspring, hoogspring- so/17
  11. Lesley Sharp- 100, verspring- so/19
  12. William Duckitt- hoogspring, spiesgooi- so/19
  13. Amy-lee Janse van Rensburg- 100, 200- do/14
  14. Lané Ingram100, 200- 2de in verspring- do/16 - vervolg agter
  15. Ilke Meiring- spiesgooi, gewigstoot- do/16
  16. Chane Petzer- 1500, 3000- so/17

Jason van der Watt- verdien ook vermelding- hy behaal 'n eerste plek in die 400m, en 2 tweede plekke in die 800m, en 1500m- so/16

tweekamp

TWEEKAMP

Die jaarlikse interprovinsiale tweekampbyeenkoms het Saterdag in Oudtshoorn plaasgevind. Die kompetisie is so sterk dat die byeenkoms as 'n mini-SA's beskou word. Atlete van SWD, OP, WP, BOLAND, VRYSTAAT, NOORD-Kaap en Grens neem deel aan die byeenkoms.

 

Lara de Bloe- behaal n derde plek in die do/15-afdeling. Om die standaard van die byeenkoms te beklemtoon - die eerste atleet in die do/15- afdeling het 'n nuwe SA-rekord opgestel. Die temperatuur in Oudtshoorn was 44 grade!

Bridget Hart- het n 4de plek in do/19-afdeling behaal- 'n paar punte weg van 'n brons medalje

uitslae vir die week


TENNIS:


2de Dogters             verloor         t           Woodridge               13 - 1

1ste Seuns              verloor         t           Grey PE                   11 - 3

2de Seuns               gelykop        t           Grey PE                    7 - 7

5de Seuns               wen              t          DF Malherbe           11 - 3

 

KRIEKET:

o.15 B            vs Andrew Rabie A

Framesby wen met 50 lopies

Uitblinkers: Christopher Pace en Brendon Blignault

 

3des vs Brylin 1

Framesby kolf eerste en teken 215/2 aan.

Beste kolwer Ru-Juan Gerber 90*

Brylin word uitgeboul vir 39

Beste bouler Monray Potgieter met 3 paaltjies vir 1 lopie

Framesby wen met 176 lopies

 

4des vs Theodor Herzl 1

Theodor word uitgeboul vir 82 lopies

Beste boulers Johna Draai en Dillan McCay met elk 3 paaltjies

Framesby behaal telling met 5 paaltjies plat.

Beste kolwer Shanler le Roux 32

Framesby wen met 5 paaltjies.

 

1ste vs Brandwag

Framesby verloor

 

 

2de vs Brandwag

Framesby verloor

 

 

o.15 A vs Brandwag

Brandwag kolf eerste en word uitgeboul vir 153

Beste boulers Justin Smith en Jeandre Liebenberg

Framesby behaal telling met 3 paaltjies plat.

Beste kolwer Marius van Rooyen 53

Framesby wen met 7 paaltjies.

 

 

o.14 A vs Brandwag

Brandwag kolf eerste en word uitgeboul vir 60.

Framesby behaal die telling met 8 paaltjies plat.

Beste speler Corné Gerber

Framesby wen met 2 paaltjies.

 

SKERM:

Monique en Kayla Ferreira is opgeneem in die Oos-Kaap Skermspan wat vanaf 5 - 7 Februarie aan die Nasionale Junior Kampioenskappe in Kaapstad gaan deelneem.

uitslae oor die afgelope week

TENNIS:

Carli Van Onselen het die afgelope naweek aan die Oos-Kaap Mini 7 Tennistoernooi deelgeneem en die /14 Afdeling gewen.

 

Wilanie van Zyl het die vakansie in die Strand aan die Boland Keyhealth Reeks deelgeneem wat tans die sterkste tennis reeks in SA is.  Sy het die Vroue Ope gewen.

 

In die semi finaal het sy Boland se eerste gekeurde o/18, R van Rensburg uit geskakel wat tans een van die top spelers in die land is en het onlangs Tennis Suid Afrika in die Afrika beker teenwoordig. Die telling was 6-7,6-3 en 6-4.  In die finaal het sy vir L Moolman, die Vrystaat se eerste gekeurde o/18 met 6-2 en 6-1 geklop.

 

Wilanie en Jandre Lessing van Brandwag het die Gemengde Ope Dubbelspel ook gewen.  Wilanie het ook die afelope naweek die OP Mini 7 Vroue Ope gewen.

 

Janré Viljoen het die onder 18 seuns afdeling van die Oos-Kaap Mini 7 gewen.  'n Mooi prestasie vir Framesby.  Knap gedaan julle drie!!

 

 

ATLETIEK:

 

41 Atlete van Hoërskool Framesby het aan die Top Tien-byeenkoms in Mosselbaai deelgeneem. Hoewel ons op 'n grasbaan deelgeneem het, was die kompetisie uit die boonste raak. Altesaam 29 skole van regoor die land, selfs van Gauteng, het aan die kompetisie deelgeneem.  Van ons atlete moes kragte meet met 'n SA Kampioen in sy betrokke item.

Framesby het tog sy stempel op die kompetisie afgedruk. Vicky Oelofse het 'n nuwe rekord  van 5:09,1 in die 1500m (do/15) opgestel  terwyl Abigail Appelgryn 'n nuwe rekord  van 1,56m in die hoogspring (do/15) opgestel het. Framesby het altesaam 7 medaljes verower:

Goud: Chané Petzer (1500m:do/17), Vicky Oelofse (1500m: do/15) en Abigal Appelgryn (Hoogspring:do/15)

Silwer: Monray Potgieter (hamergooi: so/15); Anneke Kapp  (gewigstoot: do/17)

Brons:  Anneke Kapp ( diskus: do/17) ; Alexander Palm (driesprong: so/15)

* verdere foto's verskyn op facebook: framesby atletiek en landloop

 

 

HOKKIE:

Wat doen ons hokkie kinders alles:

 

5 van ons Framesby hokkiespelers het in Augustus deelgeneem aan die o/16 indoor hokkie toernooi en die proewe vir die PSI Indoor Hokkie Nationals in Durban in Desember.

 

Meisie: Mione, Nicole, Leah en Amorè

Seuns : Adriaan Brink

 

 

Na afloop van die toernooi en proewe is Adriaan gekies om weer die PE VIPER o/16 SPAN te verteenwoordig.

Die toernooi vind plaas van 14-18 Desember in Durban.

 

Adriaan het ook vanjaar die hokkieskeidsregterskursus (aangebied deur OP Hokkie) gedoen en die eksamen met sukses afgelê.

Kennis van die hokkiereëls en kundigheid oor die toepassing van die reels, maak ons Framesby hokkie sterker.

 

 

1STE KRIEKET: PUNT KRIEKETFEES

Klop Hoërskoo Strand met 5 paaltjies

Klop Tygerberg met 24 lopies

Verloor teen Diamantveld met 2 paaltjies

Verloor teen Langenhoven Gim met 33 lopies

atletiek

FNL-REEKS

FRAMESBY-GOLF OORSPOEL FNL-REEKS

 

Verskeie Framesby-atlete het aan die tweede FNL-atletiekbyeenkoms deelgeneem. Ons het veral in die volgende items uitgeblink: verspring, gewigstoot, diskus en die middelafstande. Ons het vier goue, 11 silwer en 7 brons medaljes verower.

 

Die volgende atlete het eerste plekke verower:

* Roelof  Roodt- so/19- Diskus

* Anneke Kapp- do/19- gewigstoot

* Vicky Oelofse- do/17- 1500m

* Joshua Gouws

 

Baie geluk ook aan Anneke van Rooy wat 2 tweede plekke in die 100m en 400m do/19 verower het.

krieket

PW BOTHA TOERNOOI - 23 tot 26 September

O/15A

 

Opponent

Uitslag

Newlands Krieket

Verloor met 30 lopies

Somerset College

Wen met 6 lopies

Punt

Wen met 114 lopies

Newlands Krieket o/14

Verloor met 13 lopies

Somerset College

Wen met 84 lopies

 

O/14A

 

Opponent

Uitslag

Daniel Pienaar o/15

Gelykop

Punt o/15

Wen met 4 paaltjies

Somerset College o/15

Wen met 2 paaltjies

Finaal teen Newlands Krieket

Verloor met 50 lopies

 

 

 

Vinnige Navraag

Voltooi en stuur

Kontak Persoon
Kontak Nommer
In Verband Met
Please select an option
Please select an option
Silabus
Inskrywing
Sport
Kultuur
Fooie
Ander
Meer Inligting
Your e-mail address
Required Field
* indicates required field.
Send Form

Kontak Inligting

Hoërskool Framesby

Fisiese Adres: 

Cornelialaan, Framesby
Port Elizabeth
6001

  

Posadres:

Posbus 28065
Sunridgepark, 6008

 

Kontak:
Tel: (041) 360 1257
Faks: (041) 360 7787

E-pos: bemarking@framesby.co.za  

 

Internet:

Facebook: Hoërskool Framesby

Twitter

Belangrike Inligting

Vinnige skakels

Vakkeuses

Ons Prospektus

Kultuur Rooster

Naweek Sport Rooster

Eksamen Roosters

Vraestelle Gr 9 & 11