1STE SPAN KRIEKET

Hoërskool Noord-Kaap toernooi

Framesby vs Hoër Volkskool Potchefstroom:

Framesby wen met 145 lopies

Beste kolwers:             Anru Emiljo 74 ; Stefan Tait 44 ; Dewald van Niekerk 30

Beste boulers:             Stefan Tait 5 / 18 ; Johnté Nel 2 / 27

 

Framesby vs Klerksdorp:

Framesby wen met 220 lopies

Beste kolwers:             Tiaan Potgieter 122 ; Johnté Nel 30 ; Anru Emiljo 32

Beste boulers:             Stefan Tait 3 / 20 ; Johnté Nel 2 / 6 ; Dewald van Niekerk 2 / 10

 

Framesby vs Noord-Kaap: T20

Framesby verloor met 6 lopies

Beste kolwers:             Stefan Tait 17 ; Johnté Nel 15 ; Anru Emiljo 16

Beste boulers:             Johnté Nel 2 / 14 ; Stefan Gerber 1 / 12 ; Stefan Tait 2 / 22

 

Framesby vs Hoër Volkskool Potchefstroom: T20

Framesby wen met 3 paaltjies

Beste kolwer:              Tiaan Potgieter 81*

Beste bouler:               Stefan Tait 2 / 10

 

Framesby vs Noord-Kaap: 40 beurte

Framesby wen met 7 paaltjies

Beste kolwers:             Tiaan Ferreira 51 ; Anru Emiljo 38*

Beste boulers:             Dominique Snyman 4 / 32 ; Stefan Tait 3 / 13

KRIEKET

O/15 Span wen kriekettoernooi op George

o.15 PW BOTHA KOLLEGE KRIEKETFEES 3 – 6 OKTOBER 2014

 

Framesby vs Monument Park:T20

Monument Park kolf eerste en word uitgeboul vir 63 lopies.

Beste boulers vir Framesby:   Janré Viljoen 3 / 18 ; Tiaan Coetzee 3 / 20

Framesby behaal die telling met 5 paaltjies plat na 15 beurte.

Beste kolwers vir Framesby:   Ruben Campher 22 ; Frans Krause 18*

Framesby wen met 5 paaltjies

 

Framesby vs WP Krieketakademie:50 beurte

WP Akademie kolf eerste en teken 173 aan almal uit.

Beste boulers vir Framesby:   Jacques Minnie 4 / 33 ; Corné Smuts 4 / 33

Framesby behaal die telling met 3 paaltjies plat na 35 beurte.

Beste kolwers vir Framesby:   Cyrus Nieuwoudt 60 ; Gideon Oosthuizen 31

Framesby wen met 7 paaltjies

 

Framesby vs Worcester Gimnasium: FINAAL T20

Framesby kolf eerste en teken 63 / 8 aan

Beste kolwers vir Framesby:   Janré Viljoen 16 ; Cyrus Nieuwoudt 15

Framesby boul Worcester Gim uit vir 61

Beste boulers vir Framesby:   Gidoen Coetzen 3 / 3 ; Tiaan Coetzee 3 / 10

Framesby wen die finaal met 2 lopies


Cyrus Niewoudt en Janré Viljoen met die trofee

o-15-a-trofee-450-x-600

SKERM - SA KAMPIOENSKAPPE

Gedurende die afgelope vakansie ( 4 & 5 Oktober ) het 3 van ons leerders nl. Stefanie Olivier , Shani Smit en Anro Swart aan die Suid-Afrikaanse Skermkampioenskappe in Pretoria deelgeneem. Die uitslae is soos volg:

Stefanie Olivier: Jnr (Ouderdom o/20 & Kadette o/17)

Jnr:                  21ste by SA’s en tans 19de op die SA Ranglys.

Kadette:           7de by SA’s en tans 8ste op die SA Ranglys.

 

Shani Smit: Jnr (Ouderdom o/20)

18de by die SA’s en tans 11de op SA Ranglys

 

Anro Swart: Jnr (Ouderdom o/20)
13de by SA’s en tans 24ste op SA Ranglys

Vul asseblief die volgende vorm in om voort te gaan.

Naam en van:   
E-pos Adres: